Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 15:57
 
Abdulkadir Ateş AK Parti’den aday adayı oldu
Abdulkadir Ateş, AK Parti’den Başyayla Belediye Başkanı aday adayı oldu
Başyayla Haberi


Abdulkadir Ateş,, AK Parti’den Başyayla Belediye Başkanı aday adayı olduğunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "AK Parti Başyayla Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecim başlamıştır." ifadesini kullandı. 

 

AK Parti Başyayla Kurucu İlçe Başkanı Olarak ara vermeden on yıl bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Ateş, görev verilmesi halinde Başyayla Belediye Başkan adaylığına talip olduğunu söyledi.

Kuruluş aşamasında, AK Parti’nin en zor zamanlarında İlçe Başkanlığı  görevini üstlendiğini, siyasete  23 yaşındayken İlçe Başkanı olarak başladığını ifade eden Ateş, genç yaşta  bu kutsal göreve kendisini layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a duacı olduklarını ifade etti.

Başyayla Merkez ve köylerimizde vatandaşın gönlünde yer edindiği inancında olduğunu, Belediye Başkan adaylığının kendisine tevdi edilmesi durumunda İlçe Teşkilatıyla uyum içinde çalışarak iyi bir seçim sonucu çıkacağını ifade etti.            

 

Abdülkadir ATEŞ kimdir?

 

10.01.1978 Hollanda/Rotterdam’da doğdu. İlkokul eğitimini Başyayla ilçesi Şirindere İlkokulu, Ortaokul eğitimini Ermenek İmam Hatip Ortaokulu ve lise eğitimini ise Ermenek Lisesi’nde tamamladı. Yaklaşık 13 sene boyunca Başyayla İlçe merkezinde yerel işletmecilik yaptı. Bu süre zarfında Ak Parti Teşkilatı kuruluş süreci içerisinde, Ak Parti Başyayla İlçe Teşkilatı kurucu ilçe başkanı olarak 10 sene ara vermeksizin, aktif olarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Ak Parti tüzüğünde bulunan 3 dönem kuralı sebebi ile, ilçe başkanlığı görevini bu süreçte devretmek zorunda kaldı.16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen Anayasa Değişikliği Referandum sürecinde Ankara merkezli kurulan Evet Destekleme Platformu’nda Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinde bulundu.

Halen, Hak-İş Sendikası’na bağlı Öz Sağlık- İş Karaman temsilciliği görevini yürüten Ateş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yerel seçim 2019, başyayla seçim, abdulkadir ateş, ak parti başyayla,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir