Haber Detayı
12 Mart 2017 - Pazar 22:55
 
Avrupa Konseyi'nden Türkiye-Hollanda açıklaması
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, bazı Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve Türkiye arasında son günlerde yaşanan gerginlikle ilgili diyalog çağrısında bulundu.
Dünya Haberi


Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland,  bazı  Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve Türkiye arasında son günlerde yaşanan gerginlikle  ilgili diyalog çağrısında bulundu.

'İZİN VEREMEYİZ'

Jagland yaptığı yazılı açıklamada, "Bu durum demokrasi ve diplomasiye  zarar veriyor. Bu gerginliğin daha fazla tırmanmasına izin veremeyiz. Yurt içinde  ve yurt dışında yaşayan bütün Türk vatandaşlarına Anayasa değişikliği konusunda  yeterli bir şekilde bilgilenme fırsatı verilmesi gerekirken, referandum  kampanyası açık, kapsamlı ve adil olmalı." dedi.
 
Yurt dışındaki kampanyalar için Türk yetkililerin, yabancı  mevkidaşları ile yakın işbirliği için olması gerektiğinin altını çizen Jagland,  "Taraflar, bu etkinliklerin biçiminde yapıcı bir diyalog içine girme konusunda  görüş birliği içinde olmalılar. Ayrıca, idari hazırlıklar için gerekli zamanın  tanınması gerekir." ifadesini kullandı.
 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Avrupa, Konseyi'nden, Türkiye-Hollanda, açıklaması,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir