Haber Detayı
30 Eylül 2018 - Pazar 18:45
 
Barcın-Serper yolu yapımında sona gelindi
Başyayla ilçesi sınırları içinde yer alan Barcın Yaylası ile Serper mevkii arasında bulunan karayolu çalışmasında sona gelindi.
Başyayla Haberi


Başyayla ilçesi sınırları içinde yer alan Barcın Yaylası ile Serper mevkii arasında bulunan karayolu genişletme ve asfaltlama çalışmalarında sona gelindi.

 

Geçtiğimiz yıllarda Barcın Yaylası ile Başköy Mahallesi arasındaki yol çalışmalarını tamamlayan yüklenici firma Karayolları çalışanları bu sene içerinde de Başköy Mahallesi ile Kirazlıyayla Mahallesi arasını ve Serper Mevkii ile Kirazlıyayla Mahallesi'nin hemen güneyinde yer alan Arıtma Tesisi arasını tamamlamıştı. 

 

Ekim ayına girilirken Kirazlıyayla Mahallesi ile Arıtma Tesisleri arasında genişletme ve istinat duvarı yapımını hızla sürdüren ekipler yolu tamamlama aşamasına getirdi. Yol genişletme, duvar yapımı ve asfaltlama çalışmalarının kış sezonuna girmeden son bulması planlanıyor. 

 

Öte yandan Kirazlıyayla Mahallesi'ndeki telefon ve elektrik direkleri de yol genişletme kapsamında yolun diğer kısmına aktarılıyor. Çalışmalara bağlı olarak mahallede zaman zaman elektrik kesintisi yapılıyor.

 

Yol genişletme çalışmasının bitmesiyle birlikle Ermenek-Konya karayolu güzergahında Sarıveliler yolu yerine Başyayla yolu tercih edilecek. Genişletilen yollar sayesinde bölge ulaşımının önem kazanması, uzun vadede ilçe ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor.

 

Fotoğraf: Mehmet Ali Ural

Kaynak: Editör: BHaber
 
Etiketler: Barcın-Serper, yolu, yapımında, sona, gelindi,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir