Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 17:20
 
“Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır”
Ülke genelinde tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine “Trafik Bilincini Arttırmak” amaçlı eğitimler verilmeye başlandı. Eğitimlere Ermenek'te Özel Kalkan Motorlu Taşıtlar Sürücüleri Kursu destek veriyor. Eğitimler yaklaşık iki ay sürecek.
Ermenek Haberi


Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu TÜSEKON arasında bir sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelinde tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine “Trafik Bilincini Arttırmak” amaçlı eğitimler verilmeye başlandı. Ülke genelinde yaklaşık 6,5 milyon öğrenci ile dolaylı olarak onların ailelerine trafik bilinci konusunda bir farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

29 Mart 2017 tarihinde tüm ülke genelinde aynı anda başlaması hedeflenen eğitimlere, Ermenek’te ZGS Atatürk İlkokulunda, Şehit Daniş İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu Anasınıfında, Özel Öğretimden Sorumlu Şube Müdürü Hasan AÇIKGÖZ sorumluluğunda ve Özel Kalkan Motorlu Taşıtlar Sürücüleri Kursu Müdürü ve Trafik ve Çevre Bilgisi Uzman Öğreticisi Mehmet Ali OKUDAN tarafından verilmeye  başlandı. Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla’daki tüm okullarda eğitimler 2 ay içerisinde  tamamlanacak.

Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürüne, Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu TUSEKON’a ve Ermenek’te eğitimlere destek veren Özel Kalkan Motorlu Taşıtlar Sürücüleri Kursu sahibi ve uzman öğreticilerine teşekkür ederiz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Çocuklarımız, geleceğimizin, teminatıdır”,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir