Haber Detayı
11 Mart 2017 - Cumartesi 23:07
 
Dışişleri: Hollanda Büyükelçisi bir müddet daha görevine dönmesin
Hollanda ile tırmanan kriz üzerine Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık, Türkiye dışında bulunan Hollanda Büyükelçisi'nin 'bir müddet daha Türkiye'ye gelmemesini' söyledi.
Gündem Haberi


Dışişleri Bakanlığı'nın yapılan açıklamada, Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik engellemeleri kınandı.

'KARAR, IRKÇI BİR LİDERİNİ TATMİNİ İÇİN ALINMIŞTIR'

Hollanda, Bakan Kaya'nın konvoyunu Almanya'ya geri yolladı
Bakanlık, şunları söyledi: "Hollanda hükümeti demokratik ve diplomatik teamüllere sığmayan bu vahim tedbiri tamamen iç politika saikleriyle almıştır. İslam ve yabancı düşmanı, ırkçı ve popülist bir siyasi parti ve liderini tatmin için alınan bu baskıcı tedbirlerin ardından bahsekonu parti liderinin yaptığı açıklamalar, bu kararların arkasında kimin olduğunu açıkça göstermektedir."

'HOLLANDA BÜYÜKELÇİSİNİN GÖREVİNE DÖNMESİNİ BİR SÜRE ARZU ETMİYORUZ'

"Hollanda hükümetinin bu kararını protesto etmek üzere, Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı bugün Bakanlığımıza çağrılmıştır. Halen izinli olarak Türkiye dışında bulunan Hollanda Büyükelçisinin bir müddet görevine dönmesini arzu etmediğimiz bildirilmiştir. Türkiye ve Hollanda Türk toplumuna karşı alınan bu vahim kararın, Hollanda'yla diplomatik, siyasi, ekonomik ve diğer alanlardaki ilişkilerimiz açısından ciddi sonuçlar doğuracağı Hollandalı muhataplarımıza ifade edilmiştir."

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Dışişleri:, Hollanda, Büyükelçisi, bir, müddet, daha, görevine, dönmesin,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir