Haber Detayı
07 Aralık 2016 - Çarşamba 19:46
 
Ermenek'e fakülte mi açılıyor?
Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen,geçtiğimiz hafta içerisinde hayırsever iş adamı Hasan Kalan ve Murat Kalan ile birlikte Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret etti.
Ermenek Haberi


 Ziyaretde Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Ermenek’e kazandırılacak olan bir fakültenin tüm Taşeli bölgesine hitap edeceğini ve bunun artık olmazsa olmazları olduğunu vurgulayarak, hayırsever iş adamı Hasan Kalan’ın daha önce ilçeye okul yaptırdığını ve fakülte açılması durumunda Kalan’ın aynı hassisiyeti göstererek, fakülte binasını yaptıracağını söyledi.İş adamı Hasan Kalan ise, sevdasının Ermenek olduğunu ve Ermenek için her şeyi yapacağını belirtti ve Ermenek’e sayısız ,unutulmayacak hizmetler getiren Bakan Lütfi Elvan’ın fakülte konusunda da aynı duyarlılık içerisinde olduğunu ve Elvan’ın bu kararlığı ile kısa sürede bölgeye fakültenin kazandırılacağından emin olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Uğur Sözkesen,Ermenek ve Taşelinde kurulacak bir fakülte bu bölgedeki eksikliği giderecek olup bölgeye hem ekonomik hem sosyal hemde kültürel olarak fayda sağlayacaktır.
Bu girişim Ermenek nüfusunun artmasına ve bölgedeki maden ocaklarının eski verimliliğini kaybetmesi ile ilçede ve bölgede oluşan  ekonomik durgunluğunun canlanmasına fayda sağlayacaktır. “İlçemizin eğitim gönüllüsü hayırsever iş adamı sayın Hasan Kalan Fakültenin Ermeneğe açılması halinde kendisinin Fakülte binasını yaptıracağını sayın bakanımıza iletmiştir.Taşeli halkı sayın bakanımızdan bir eğitim kompleksine dönüşen Ermenek ilçemize acil olarak bir fakülte istemektedir.

Sayın Ermenek sevdalısı Bakanımız Lütfi Elvan’ın bu istek karşısında duyarsız kalmadı ve fakülte açılmasının önünü açacak çalışmaları başlatıp yatırım kaynaklarını hızlandırarak, en kısa zamanda Taşeli bölgesine bir fakülte kazandıracağını sabırsızlıkla bekliyoruz.”dedi

(alakisehaber.wordpress)

Kaynak: (BHaber) - Başyayla Haber Editör: BHaber
 
Etiketler: Ermenek'e, fakülte, mi, açılıyor?,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir