Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 01:58
 
Gerdespor finale inanıyor
Başyayla Spor Kulübü Derneğinin düzenlediği halı saha futbol turnuvasında son finalist bugün belli oluyor. Gerdespor finale inanıyor...
Başyayla Haberi


Başyayla Spor Kulübü Derneğinin düzenlediği halı saha futbol turnuvasında B grubunda yer alan Gerdespor grupta oynadığı beş maç sonunda lider olarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Rehabilitasyon Başyayla’yı eleyen Bozyaka temsilcisi finale inanıyor…

Gerdespor, Başyayla Spor Kulübü Derneğinin düzenlediği halı saha futbol turnuvasında B grubunda Yenitepespor, Katranlıspor, Eğitimspor, Kaşolukspor ve Sarıveliler MEM ile mücadele etti. Sarıveliler MEM'in turnuvadan çekilmesi nedeniyle Gerdespor bu maçtan 3-0 hükmen galip sayıldı.

Grup maçlarında sadece Katranlıspor'a 6-4 mağlup olan Gerdespor grupta Yenitepspor ile liderlik mücadelesi verdi. Grubun son hafta maçında Yenitepespor’u 6-4 mağlup eden Bozyaka temsilcisi 12 puan alarak ikili averaj sayesinde grubu lider tamamladı.


Gerdespor’un grup maçlarında elde ettiği skorlar şöyle:

Gerdespor-Eğitimspor 7-6

Gerdespor-Sarıveliler MEM 3-0  (Hükmen)

Katranlıspor-Gerdespor 6-4

Gerdespor-Kaşolukspor 14-6

Gerdespor-Yenitepespor 6-4

 

Gerdespor çeyrek finalde A grubu dördüncüsü Rehabilitasyon Başyayla ile karşı karşıya geldi. Maçı 7-6 kazanan Gerdespor yarı final kurası sonrası Ali Rıza Alçılı Rehabilitasyon ile eşleşti.

 

B grubunu lider tamamladılar


Oynadığı 5 maç sonunda topladığı 12 puanla ikili averaj sayesinde grubu Yenitepespor’un önünde lider tamamlayan Gerdespor grup maçlarında 34 gol atarken kalesinde 22 gole engel olamadı.

 

Gerdespor maçlarının rakamı 6

 

Gerdespor maçlarında ilginç bir istatistik göze çarpıyor. Gerdespor'un grup maçları (3-0 hükmen sonuçlanan Sarıveliler MEM maçı hariç) ve çeyrek final maçında skordaki "6" dikkat çekti. Gerdespor Eğitimspor, Katranlıspor, Kaşolukspor ve Rehabilitasyon Başyayla’dan 6 gol yerken Yenitepespor maçında ise 6 gol attı.
 

Gerdespor en çok kırmız kart gören takım

 

Başyayla Spor Kulübü Derneğinin düzenlediği halı saha futbol turnuvasında şuana kadar oynanan maçlarda en fazla kırmızı kart gören takım Gerdespor. Gerdespor’da şuana kadar oynanan maçlarda Mehmet Çetin (Eğitimspor maçında), Fatih Gündoğdu (Kaşolukspor maçında), Ayhan Gündoğdu ve Mahmut Koca (Rehabilitasyon Başyayla maçında) kırmızı kart gören isimler oldu.

Gerdespor şuana kadar oynadığı maçlarda toplamda 15 de sarı kart gördü.

 

Gerdespor’da iki isim kart cezalısı

 

Gerdespor’da çeyrek final maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle iki isim yarı final maçında sahada olamayacak.

Gerdespor’da Rehabilitasyon Başyayla ile oynanan çeyrek final maçında Ayhan Gündoğdu ve Mahmut Koca kırmızı kart görerek oyun dışı kalmışlardı.

 

Hedef final


Yenitepespor, bugün finale yükselmek için Ali Rıza Alçılı Rehabilitasyon Merkezi ile mücadele verecek. Maç bu akşam saat 20.15'te başlayacak. Başyayla Haber’e konuşan Gerdesporlu oyuncular, turnuvada favori gösterilen Ali Rıza Alçılı Rehabilitasyon Merkezi’ni eleyeceklerine ve finale çıkan tarafın kendileri olacaklarına inandıklarını belirttiler.

 

Ankete göre Gerdespor’un şansı yüzde 45

 

Başyayla Haber sosyal medya hesabında "Finale kim çıkar?" sorumuza 92 oy verildi ve %55 (51 kişi) Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezi derken %45 (41 kişi)  ise tercihini Gerdespor'dan yana kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gerdespor, finale, inanıyor,
Haber Videosu
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir