Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 00:40
 
Gürbüz Çoban AK Parti'den aday adayı oldu
Gürbüz Çoban 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Karaman Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
Karaman Haberi


Gürbüz Çoban 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Karaman Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

 

GÜRBÜZ ÇOBAN KİMDİR?

1976 yılında Karamanda doğan Gürbüz ÇOBAN; 1998 yılında Gaziantep Üniversitesi, Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezunoldu. Bu üniversitede 1 yıl hazırlık ve bütün dersleri İngilizce olarak okudu. Aynı zamanda Kamu Yönetimi lisans eğitiminde onur belgesine sahiptir.

 

Daha sonra Selçuk Üniversitesinde 3 yüksek lisans yapan Gürbüz ÇOBAN farklı alanlarda uzmanlaştı. Selçuk Üniversitesi,
Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliğinde ilk yüksek lisansını tamamlayarak Elektrik Elektronik Yüksek
Mühendisi unvanı kazandı. Yine Selçuk Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Ana Bilim Dalında, Yönetim
Organizasyon üzerine ikinci yüksek lisansını tamamlayarak İşletme Bilim Uzmanı oldu. Selçuk Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık
Fakültesi, Endüstri Mühendisliğinde ise üçüncü yüksek lisansını dereceyle bitirdi. Ayrıca AK Parti Siyaset Akademisinden de başarıyla mezun olmuştur. 2007 yılından buyana ise Selçuk Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Ana Bilim Dalı, Muhasebe Finansman Bilim Dalında Doktora yapmaktadır ve tez aşamasındadır.


 
1998 yılında özel sektörde Türkiye’nin en büyük gıda şehri olarak planlanan entegre fabrikaların kuruluşunda ve yine aynı kapsamda enerji yatırım projelerinin yabancılarla yapılan fizibilite çalışmaları ve projelendirme aşamalarında görev alarak çalışma hayatına başladı.


Türkiye’de ilk olarak düzenlenen Kamu Personeli Sınavını kazanarak, 2000 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketinde (TEİAŞ) İşletme mühendisi olarak Kamu hizmetine başladı. 2003-2004 yılları arasında askerlik görevini Milli Savunma Bakanlığı, Araştırma Geliştirme ve Teknoloji Daire Başkanlığında ifa etti.


  
2004 yılında tekrar Konya, TEİAŞ’TA Başmühendis olarak göreve başlayan Gürbüz ÇOBAN; Karaman, Konya, Aksaray ve Ankara’nın bazı bölgelerini de içine alan geniş bir bölgede sorumlu mühendis olarak çalışmıştır. Bunun yanı sıra enerji arzının sağlıklı yürütülebilmesi için çeşitli işletme faaliyetleri, plan, proje, tadilat ve tevsiat çalışmalarında bulundu. 2009 yılının Eylül ayı sonunda TEİAŞ’TA Grup Başmühendisi iken Mevlana Kalkınma Ajansının açmış olduğu sınavı kazanarak bu kurumda Kalkınma Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Halen Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisinde Kalkınma Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

 

Memur-Sen konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen’in çeşitli kademelerinde görev alan Gürbüz ÇOBAN sırasıyla Konya’da iş yeri temsilciliği, yönetim kurulu üyeliği ve Konya İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılındaki genel seçimlerde Karaman AK Parti Milletvekili Aday Adayı, 2009 yılındaki yerel seçimlerde Karaman AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayı olan Gürbüz ÇOBAN’IN; “Öğrenen Organizasyonlar, Performans Yönetimi, Kojenerasyon, Güç Elektroniği konularında tezleri mevcuttur. Çeşitli makaleleri bilimsel dergilerde yayımlanmış olup, EMO’NUN düzenlemiş olduğu, İç Anadolu Enerji Formunda "TEİAŞ ve Enerji Sektöründeki Yeri" konulu sunum yapmış, Karaman’ın Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kâzımkarabekir ve Sarıveliler ilçelerinde, Konya’nın ise Çumra, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Halkapınar ve Karapınar ilçelerinde mevcut durum çalışmaları ve bilgilendirme toplantıları yapmıştır.

 

2009 yılından buyana Mevlana Kalkınma Ajansında Kalkınma Uzmanı olarak görev yapmakta olup, Konya Karaman (TR-52) bölgesinde çeşitli konferans, çalıştay, panel ve bilgilendirme toplantılarının organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda Karamanda Elma Paneli organize etmiş, elma üreticileri ile Üniversite, Elma Üreticileri Birliği, Ziraat Odası ve Tarım İl Müdürlüğünü bir araya getirmiştir. Ayrıca değişik programlarda ilgili kesimlerle Kalkınma Bankası, Kredi Garanti Fonu, Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Müdürlüğü, İGEME, Dış Ticaret Müsteşarlığı, TÜBİTAK, Türkiye Patent Enstitüsü yetkilerini bir araya getirerek bilgilendirme toplantıları gerçekleştirmiştir. Bu programlar ile bölgenin vizyon 2023 çalışmalarında ve TÜMSİAD, KASİAD ve diğer bazı sivil toplum örgütlerinin düzenlediği programlarda sunumlar yapmıştı.

 

Kaynak: Karamandan.com

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gürbüz, Çoban, AK, Parti'den, aday, adayı, oldu,
Haber Videosu
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir