Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 18:25
 
Halil Kulak, Sarıveliler Belediye Başkanlığına AK Parti'den aday adayı oldu
AK Parti'den belediye başkanlığı aday adayı başvurularının son gününde Halil Kulak, Sarıveliler Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.
Sarıveliler Haberi


AK Parti'den belediye başkanlığı aday adayı başvurularının son gününde Halil Kulak, Sarıveliler Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

 

Halil Kulak'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

 

AK Parti Sarıveliler İlçe Belediye Başkanlığı aday adaylığına tek aday adayı olarak başvurumuzu yaptık.       

Değerli arkadaşlarım, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine yönelik yaklaşık bir ay öncesine kadar aday olmak gibi bir düşüncemiz yoktu. İlçemiz vatandaşı olup dışarıda yaşayan ve ilçemizdeki gelişmeleri gözlemleyen,2014 yerel seçimlerinde aday olduğumuzda bize yol arkadaşı olan ve olmayan arkadaşlarımızın teveccühü ve yine AK Parti’den ilçemizde aday adayı olma düşüncesinde olan faaliyet gösterdikleri alanlarda kendilerini ispatlamış,5 tane bir birinden değerli bu görevi layıkıyla yerine getirebileceklerine inancımızın tam olduğu yol arkadaşlarımızın, gerek şahsımı gerek AK Parti teşkilat mensuplarımızı arayarak şahsımla alakalı olarak siyasette büyük emeğimiz olduğunu yine bu görevi layıkı ile yapabileceğimiz yönündeki kanaatlerini belirtmişlerdir. Bu değerli isimler adayı başvurusundan vazgeçmiş ve bizi destekleme kararı aldıkları yönündeki beyanları ile bize karşı bir güven sergilemişlerdir. Bu gelişmeler sonucu AK Parti Sarıveliler Belediye Başkan aday adaylığına tek aday olarak başvurumuzu yaptık.                                            

 

Başta şunu belirtmek isterim ki aday adayı olma düşüncesi içindeki arkadaşlarımıza bize duydukları güven ve emeğe saygı anlayışları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.                                

 

Şunu bilmelerini isterim ki hepimizin ortak gayesi doğduğumuz büyüdüğümüz bu toprakları paylaşımcı bir yönetim anlayışı ile beraberce planlayıp kaliteli yaşanabilir bir şehir ve çevre oluşturarak gelecek nesillere teslim etmektir.                                                     

35 yıllık siyasi geçmişimin 18 yılı Rahmetli babamın belediye başkanlığı yapması neticesinde iç içe yaşayarak 17 yılı Ak partinin kuruluşundan itibaren her kademesinde aktif rol alarak geçti bütün bu süreçte gerek siyasi gerek bürokratik anlamda iyi bir çevre edindiğimiz kanaatindeyim. Bu uzun süreçte Azimle ve kararlılıkla yılmadan insanlara faydalı olmak adına mücadelemize devam ettim.                                            

 

Bir önceki yerel seçimde milletimizin ve teşkilâtlarımızın teveccühü belediye ile başkan adayı oldum.2009 seçimlerine kıyasla partimizin oyunu %15 civarında artırmamıza rağmen AK Parti ve diğer partilerin ittifak ettiği başa baş bir seçim süreci sonucu seçimleri kıl payı kaybettik. Milletimizin tercihi Rabbimizin takdiridir dedik. Sosyal medya üzerinden bize destek olan olmayan herkese teşekkür ettik.         

 

Uzun soluklu siyasi yaşantımda gerek yönetici gerek sıradan bir seçmen olarak hiçbir zaman ben düşüncesi ile hareket etmedim. Yönetim kadrosundaki arkadaşlarımız birlikte biz olarak hareket edip ekip ruhu ile çalıştım. Yine siyasal ve sivil yaşantım boyunca ülkemizde faaliyet gösteren diğer siyasi parti mensupları ile uyum içinde olmaya çalışıp saygıda kusur etmedik. Ahlaki sınırları aşmadan kendi davam ićinde yanlış gördüğüm konularda öz eleştiri yaparak, Diğer siyasi parti söylem ve icraatlerinin doğru yapılanlarını takdir ederek dürüst bir siyaset izlemeye çalıştım. Onca badire ye rağmen siyaset cambazlığı yapmadan çizgimden sapmadan yoluma devam ettim. Kuşkusuz kusur ve hatalarımız olmuştur. Önemli olan bu kusurlardan ders çıkarmasını bilmektir. Eksik ve yanlışlarımızı bize hatırlatanlara da ayrıca teşekkür ediyorum.                                            

 

Bundan sonra yürüyeceğimiz amacı hizmet ve dua olan bu kutlu yolda hangi siyasi görüş ve düşünceye sahip olursanız olun birlikte yürümeye davet ediyorum. Bizi bekleyen zorlukların bilincinde olarak bu güçlükleri birlikte aşıp birlikte başaracağız. Bizim gibi küçük bütçesi ve geliri olan ilçelerin hizmet üretebilmesinin yolu iktidarla bütünleşmekten geçer Bakınız bir önceki seçimde rakibimiz olarak seçim kazanan belediye başkanı da bunun idrakinde olduğu için Ak parti saflarına katılarak yol arkadaşımız olmuş ve hizmet üretmeye çalışmıştır.                                       

 

Bu güne Kadar Memleketimizin kalkınmasında emek vermiş rol almış Memleketi kalkınırken kendisi fakirleşen gelecek nesillere eser bırakmak adına bir çivi çakan hayır ve dua almayı hak etmiş ahirete intikal eden Başkanlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara da sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
                                                                              

Bu süreçteki yegane amacımız sosyal barışı temin etmek, yapılanların üzerine daha iyisini yapmaktır. Seçim süreci bitince siyaseti bir kenara koyarak milletle kucaklaşarak hizmet hamlesine başlamaktır. Rabbim çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun diyor Yunus Emre’nin şu sözleri ile sözlerime son veriyorum:

 

Ben gelmedim dava için                                                    

Benim işim sevgi için                                                            

Gönüller dost evi için                                                         

Gönüller yapmaya geldim.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Halil, Kulak,, Sarıveliler, Belediye, Başkanlığına, AK, Parti'den, aday, adayı, oldu,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir