Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:42
 
İl Genel Meclisi Başyayla üyeleri görevlerine başladı
Karaman İl Genel Meclisi seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Karaman Haberi


Karaman İl Genel Meclisi 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından mazbatalarını alan yeni Meclis Üyeleri ile ilk toplantısını 15 Nisan Pazartesi günü saat 14:00’de İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.


İlk toplantıya en yaşlı üye sıfatı ile Adem Kapar başkanlık etti. Yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının sonrasında Kapar’ın İl Genel Meclisi’nin işleyişi ile ilgili yaptığı bilgilendirme ve yeni gelen Meclis Üyelerine başarı dileklerinin ardından Divan Seçimlerine geçildi. Başkan, Başkan Vekilleri ve Katip Üyeler, İl Genel Meclisi Üyeleri’nin oyları ile belirlendi.

 

Oylamalar sonucunda Adem Kapar 11 oy alarak oy çokluğu ile İl Genel Meclisi Başkanı olarak seçildi.

 

Katip üyeliğe

1. Mehmet Ali Okudan 

2. Abdullah Toker seçildi.


Meclis başkan vekilliğine ise 
1. Hakkı Karaduman
2. Abdülkadir Ateş seçildi.
 

Seçimlerin belli olmasının ardından Meclis Başkanı olan Adem Kapar bir konuşma yaparak: “Tüm Meclis Üyesi arkadaşlarıma beni bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. İl Genel Meclisi olarak hepimizin amacı, İlimiz ve İlçelerimizin sorunlarının giderilmesinde ve daha kaliteli hizmet almalarını sağlama noktasında vatandaşımız ile İdaremiz arasında bir köprü olmak ve Karamanımızı hak ettiği konuma ulaştırmak. Bu noktada daha önceki dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de İl Genel Meclisi olarak uyum içinde çalışacağımıza ve İdaremiz ile çok daha kaliteli hizmet ve projelerin altına imzamızı atacağımıza inancım tam. Ben hepimize başarı ve kolaylık diliyor, tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Toplantı yapılan fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

 

İl Genel Meclisi Üyeliğine Başyayla'dan seçilen Abdülkadir Ateş ve Mehmet Ali Okudan ise sitemize yaptıkları açıklamada "İlimize, ilçemize hayırlı hizmetler yapabilmek için görevimize "Bismillah" dedik. Hizmet için göstereceğimiz gayretlerden kimsenin şüphesi olmasın. Bir sonraki seçimlere kadar görevi devralmış bulunuyoruz. 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Önceki dönemde ilçemizi temsil eden, aynı zamanda görevleri dolayısıyla tecrübelerinden istifade ettiğimiz değerli büyüklerimiz Sayın Ömer Dikici ve Sayın Halis Kızılkan'a buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandılar.

 

Kaynak: Karaman Gündem - Başyayla Haber

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İl, Genel, Meclisi, Başyayla, üyeleri, görevlerine, başladı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yazarlar
Başyayla hakkında bilgi
Başyayla Seçim Sonuçları
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir