Haber Detayı
04 Kasım 2018 - Pazar 19:06
 
İpek’ten aday adaylığı başvuruları hakkında açıklama
AK Parti Başyayla İlçe Başkanı Ahmet İpek, partisinin aday adaylığı başvuru süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Başyayla Haberi


AK Parti Başyayla İlçe Başkanı Ahmet İpek, Başyayla Haber’e partisinin aday adaylığı başvuru süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

AK Parti’nin aday adaylığı başvurularını yarından itibaren almaya başlayacağını ifade eden İpek, başvuruların ise 12 Kasım Pazartesi günü sona ereceğini ifade etti.

 

İpek, Belediye ve İl Genel Meclisi üyeliği başvurularının da 5 Kasım Pazartesi günü başlayacağını ancak süresinin belediye başkanlığı aday adaylığına göre daha uzun olduğunu belirterek 3 Aralık Pazartesi günü sona ereceğini söyledi.

 

Engellilere, kadınlara ve gençlere başvuru ücreti indirimi

 

AK Parti Başyayla İlçe Başkanı Ahmet İpek, başvuru ücreti konusunda da bilgi verdi. İpek, AK Parti’nin toplumun bazı kesimlerine gösterdiği pozitif ayrımcılığın devam ettiğini, başvuru ücretlerinde de bu durumun geçerli olduğunu söyledi. İpek, engelli aday adaylarının başvuru ücretinin yüzde 75, kadın ve genç aday adaylarının (01.04.1994-31.03.2001 tarihleri arasında doğmuş olan) ise yüzde 50 indirimle başvuru yapabileceklerini söyledi.

 

İpek açıklamasını, “Aday adaylığı sürecinin Başyayla’mıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim, tüm aday adaylarına başarılar dilerim.” sözleriyle bitirdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yerel seçim 2019, başyayla seçim, ahmet ipek, ak parti başyayla,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir