Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 00:11
 
Karaman’da çalışıyor, ilçesinde balık satıyor
Karaman Merkezde bir kamu bankasında çalışan Mehmet Kılınç, haftasonu ilçesi Başyayla'ya gelerek çeşitli ekonomik faaliyetlerde bulunuyor.
Başyayla Haberi


Karaman Merkezde kamu bankasında çalışan Mehmet Kılınç, haftasonu ilçesi Başyayla’ya gelerek çeşitli ekonomik faaliyetlerde bulunuyor. Kılınç’ın faaliyetlerinden birisi de yetiştirdiği balıkları cumartesi günleri kurulan pazarda satmak...

2017 yılında bir dağ havuzunda gördüğü üç balıktan ilham alarak ve Yenimahalle'ye bir havuz  inşa eden Kılınç, haftasonu ilçe halkına balık satarak ilçedeki damak tadını bilenleri memnun ediyor.

İlçesini çok seviyor

İlçesini çok sevdiği ve her haftasonu  Başyayla’ya gelerek gezinti ve ziyaretler yaptığını söyleyen Mehmet Kılınç, ilçenin farklı iş alanlarında da olması gerektiğini yaptığı kültür balıkçılığı ile bizlere gösteriyor.

Başyayla’nın hayatında ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Mehmet Kılınç, “Başyayla'mız Toroslarda kalan küçük bir ilçe olsa da bizim kendi toprağımızdır. Bir yeri güzelleştiren oranın insanıdır, orada yapılan güzel işlerdir. Ben de hem hobi amaçlı hem de  ilcemizde yaşayan insanımıza taze balık yedirmek adına küçük bir tesis kurdum.” dedi.

Balık satışlarımız çok iyi
Yetiştirdiği balıkları haftasonu kurulan pazarda satan Mehmet Kılınç, “Balık satışlarımız şuanda gayet iyi. Burada ürettiğimizi söyleyince çok şaşırıyorlar. Küçük bir yer olsa da duymayan bir çok insanımız var. Bunu sosyal medyadan duyurmaya çalışıyoruz. Daha sonra tüm ilçe halkına anons ile de duyurmayı planlıyorum .Siz de taze balık yemek istiyorsanız hafta bizimle iletişime geçebilirsiniz ” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Karaman’da, çalışıyor,, ilçesinde, balık, satıyor,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir