Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 17:35
 
Kılıçdaroğlu'nu çılgına çevirecek çağrı
Kılıçdaroğlu'nun referandumda değişecek maddeleri bilmemesi CHP'yi karıştırdı. Parti tabanında "Referanduma kadar sus" çağrıları geldi.
Gündem Haberi


Kılıçdaroğlu'nun referandum da değişecek maddeleri bilmediğinin ortaya çıkması CHP'yi karıştırdı. Parti teşkilatlarında bile bu gaf alay konusu oldu. Kılıçdaroğlu'nun sözleri nedeniyle CHP'nin 'hayır' kampanyasının çöktüğünü gören partililer de Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu.

"REFERANDUMA KADAR SUS" ÇAĞRISI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, referandum a sunulacak cumhurbaşkanlığı sisteminde başbakanlık makamı olduğunu sanarak yaptığı skandal açıklama, parti tabanında da alay konusu oldu. Tabandan, "Referanduma kadar sus" çağrıları yükseldi.

TARİHİ GAFA İMZA ATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel bir radyo kanalında "cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" üzerinde konuşurken, tarihi bir gafa imza atmıştı. 16 Nisan'da halk oylamasına sunulacak cumhurbaşkanlığı sistemiyle başbakanlığın kaldırılacağı dahi bilmeden "Hayır" kampanyası başlatan Kılıçdaroğlu, iki ayrı partiden cumhurbaşkanı ve başbakan çıkması durumunda kavga çıkacağına dikkat çekerek, bir de "Neden millete anlatılmıyor?" demişti.

SOSYAL MEDYA ÇALKALANDI

Kılıçdaroğlu'nun, bu açıklamalarıyla yapılacak anayasa değişikliğini okumadığı iddia edildi. "Cumhurbaşkanlığı sistemini eleştireyim" derken tarihi bir gafa imza atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada alay konusu oldu. Vatandaşlar, "Hayır" demeden önce Kılıçdaroğlu'na cumhurbaşkanlığı sistemini içeren anayasa değişikliği maddelerini okuması tavsiyesinde bulunarak, cehaletini yüzüne vurdu.

CHP TABANI İSYAN ETTİ

Kılıçdaroğlu'nun referandum da değişecek maddeleri bilmediğinin ortaya çıkması CHP'yi de karıştırdı. CHP tabanı bile genel başkanla dalga geçmeye başladı. Tarihi gaf nedeniyle CHP'nin hayır kampanyasının çöktüğünü gören parti yönetimi de Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu. Genel başkanın tarihi gafı sonrası gittikleri her yerde kendileriyle dalga geçildiğini söyleyen parti yönetimi "Bundan sonra seçmene hayır oyunu nasıl anlatacağız?" diyerek Kılıçdaroğlu'na isyan bayrağı açtı.

REFERANDUMA KADAR SUSUN

CHP'li vekiller ve il teşkilatlarının başındaki bazı isimler genel başkanın "Gizli evetçi" olduğunu ima ederek Kılıçdaroğlu'nu tiye almaya başladı. CHP'li olmayan hayırcılar ise "Siz konuşunca evet oyları yükseliyor" diyerek Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini "referandum a kadar susmaya" davet etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kılıçdaroğlu'nu, çılgına, çevirecek, çağrı,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir