Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 17:23
 
MHP'de 4 isme ihraç
MHP Disiplin Kurulu, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok'un oy birliğiyle ihracına karar verdi. MHP Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, kararı yazılı açıklama ile duyurdu.
Siyaset Haberi


MHP Merkez Disiplin Kurulu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve parti üyesi Sinan Oğan'ın partiden ihraç edilmesine karar verdi.

MHP Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, referandumda 'hayır' için çalışan Yusuf Halaçoğlu, Sinan Oğan, İsmail O ve Nuri Okutan'ın oybirliği ile partiden ihraç edildiğini yaptığı açıklama ile duyurdu. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş bulunan Balıkesir Milletvekili İsmail OK, Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU, Isparta Milletvekili Nuri OKUTAN ve Sinan OĞAN hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulu'nca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İli Altıeylül İlçe Teşkilatı üyesi Balıkesir Milletvekili İsmail OK'un, Ankara İli Çankaya İlçe Teşkilatı üyesi Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU'nun, Ankara İli Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Isparta Milletvekili Nuri OKUTAN'ın ve Iğdır İli Merkez İlçe Teşkilatı üyesi Sinan OĞAN'ın, her biri için ayrı ayrı olmak üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78/4 - , (e) ve (h) maddeleri uyarınca Parti üyeliğinden "KESİN ÇIKARMA'' cezası ile cezalandırılmasına, 10.03.2017 tarihinde katılanların OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

Ne olmuştu?

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan, 13 Şubat'ta tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edilmişti.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, bu vekillerin kamuoyu önünde yaptığı bazı açıklamalarının, toplantılarının ve benzeri faaliyetlerinin incelendiğini bildirmişti.

İncelemede bu isimlerin parti tüzüğünün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemi ile anayasa değişikliğine dair kanun teklifi öncesinde ve referandum sürecinde partinin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği karar ve politikalara aykırı biçimde görüş ve beyanda bulunduğunun tespit edildiği ifade edilmişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MHP'de, 4, isme, ihraç,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir