Haber Detayı
20 Kasım 2018 - Salı 00:16
 
MHP'nin Ayrancı Belediye başkanı adayı belli oldu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz yaptığı yazılı açıklama ile 30 şehrin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Bu isimler arasında Ayrancı ilçesi belediye başkanlığı adayı da bulunuyor.
Ayrancı Haberi


MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz yaptığı yazılı açıklama ile 30 şehrin daha belediye başkan adaylarını açıkladı. Ayrancı Belediye Başkanlığı için aday olarak mevcut belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı gösterildi.


Yüksel Büyükkarcı kimdir?

1963 Yılında Karaman ili Ayrancı İlçesinde doğdu. İlk öğrenimini Ayrancı'da,Orta  öğrenimini Konya'da,Yüksek Öğrenimini  ise Ankara Sağlık Eğitim Enstitüsünde, Lisans Eğitimini Malatya İnönü Üniversitesinde tamamladıktan sonra Yüksek Lisans Eğitimini ise Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kamu Yönetimi Siyaset Bilimi üzerine tamamladı. 

 

Sırası ile: Konya Halk Sağlığı Labaratuvar Müdürlüğü Hava Kirliği Sorumlusu, Konya MEB Özel Eğitim Kurumlarında Öğretmenlik , Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde Öğretmenlik, Konya Numune Hastanesinde Müdür Yardımcılığı, Yunak Devlet Hastanesi Müdürü, Konya Numune Hastanesi Müdürü ve Konya İl Sağlık Müdürlüğü Personel Şube Müdürü olarak görev yaptı. 

 

Bu dönem içerisinde; Konya Ereğli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Konya Kamu Çalışanları Vakfı Denetleme Kurulu Başkanlığı, Konya Sağlık Spor Kulübü Başkanlığı, Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. 

 

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde 2. kez Ayrancı Belediyesi Başkanlığını kazandı.Belediye Başkanlığı görevini halen yürütmekte olan Yüksel BÜYÜKKARCI Evli ve  iki çocuk babası olup Almanca ve İngilizce bilmektedir.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yerel seçim 2019, ayrancı seçim, Yüksel Büyükkarcı, mhp ayrancı,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir