Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 00:51
 
"O gece bana 15 Temmuz'u hatırlattı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu’na sokulmaması ve sonrasında Hollanda polisinin Türk vatandaşlarına vahşice saldırdığı olayları değerlendirdi.
Gündem Haberi


Rotterdam’da Türk vatandaşlarıyla bir araya gelerek konuşma yapmayı planlayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun uçuş iznini iptal eden ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türk konsolosluğuna girişine izin vermeyen Hollanda’nın küstah tavrına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan o gece yaşanan olayların perde arkasını anlatı. 

O GECE BANA 15 TEMMUZ'U HATIRLATTI

Vatandaşlarımın özellikle de yurt dışında bu meydanlara dökülen halkıma şükranlarımı sunuyorum. Hele hele gurbette böyle bir tavrı göstermek o gece bana aynen 15 Temmuz'u hatırlattı. Ben arabanın içerisinde öleceğim diyene kadar ileri gitti. Sen dedim sakin ve rahat ol biz takip ediyoruz. Çıktı 3-4 kez onlarla görüşme yaptı. Adamların bir kötü huyu vardır cevap vermezler. Sanki duvara konuşuyorsun. Ben de batı da gördüm. Oradaki benim vatandaşım bakanlarıyla yan yana olamamanın sıkıntısıın çektiler. Bakan oradaki konsolosluğun ayrı bir sokağında onlar ayrı bir sokakta. Sesleri Bakan Fatma Hanım duyuyor.

'BİZ SİZİN ÇAYINIZI İÇMEYİZ'

Buna rağmen kendileri ile mutabakatı sağladığımız andan itibaren ki saat zaten artık sabah 4-4,5'a kadar geliyor. Bir terbiyesizlik daha yapıyorlar bizim kendi arabamızla diyor ve o iki goril götürüyor! Alman sınırına dedikleri yerde hedefi saptırıp bir karakola götürüyorlar. Orada nasıl oluyorsa iyi niyetleri depreşiyor. Sizi karakola çıkartıp çay ikram edebiliriz diyorlar. Ama Fatma Hanım orada 'Biz sizin çayınızı içmeyiz. Biz arabada bekleriz' diyorlar ve 1,5 saat de orada bekliyorlar. Sonrasında Düsseldorf'a yöneliyorlar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "O, gece, bana, 15, Temmuz'u, hatırlattı",
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir