Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 19:33
 
Sarıveliler'de 15 Temmuz unutulmadı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri çerçevesinde anma programı öncesi hafta boyunca Sarıveliler'de bulunan tüm camilerde öğrencilere 15 Temmuz Hain kalkışması hakkında bilgiler verilip, Kur’a-nı Kerim hatmi okundu.
Sarıveliler Haberi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri çerçevesinde anma programı öncesi hafta boyunca Sarıveliler'de bulunan tüm camilerde öğrencilere 15 Temmuz Hain kalkışması hakkında bilgiler verilip, Kur’a-nı Kerim hatmi okundu. 13 Temmuz 2018 Cuma günü Ermenek Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak Sarıveliler Kaymakamlığı 15 Temmuz Hatıra Ormanı’nın bakım ve temizliği yaptırıldı.
 
       15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 09:30'da Şehit Mezarları ziyareti ile başladı. Şehit Mezarlarında din görevlileri ile birlikte Kur’a-nı Kerim okunarak dua yapıldı. Şehit Mezarları ziyareti sonrası Şehit Aileleri ziyareti yapıldı. Saat: 12:00 Merkez Camide Mevlid-i Şerif okunarak camilerde okunan Kur’a-nı Kerim hatimlerinin duası yapıldı.
 
       Saat 20:00 de ilçe hastanesi önünden anıt alanına kadar ellerde bayrak Milli Birlik ve Demokrasi yürüyüşü düzenlendi. Saat 20:45'te anıt alanında vatandaşlarla buluşma gerçekleştirildi.
 
       Saat: 21:00 de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını müteakip protokol konuşmaları yapıldı. Sarıveliler Kaymakamı Hasan SADEBIYIK günün anlam ve önemini belirten konuşmasında 15 Temmuz’un ne kadar büyük bir hain kalkışma olduğunu, buna karşı 15 Temmuz Destanının yazılmasında milli birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Konuşmaların ardından 15 Temmuz konulu video, müzik, marş, slayt gösterileri yapılarak şiirler okundu. Vatandaşlardan 15 Temmuz ile ilgili duygu ve düşüncelerini belirtmek isteyenler 15 Temmuz Anı defterine yazdılar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ nden yapmış olduğu konuşma izlendi. Katılımcılara çay ve kek ikramı yapıldı. İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Kur’a-nı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okunarak dua yapıldı. 00:13'te Sarıveliler'de bulunan tüm camilerde sela okunması ile program sona erdi.
 
       Programa Sarıveliler Kaymakamı Hasan SADEBIYIK, Belediye Başkanı Hayri Samur, daire amirleri, memurlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sarıveliler'de, 15, Temmuz, unutulmadı,
Haber Videosu
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir