Haber Detayı
21 Nisan 2018 - Cumartesi 18:49
 
Sarıveliler'in 23 Nisan Kaymakamı Recep Uğurelli
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl Dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Sarıveliler Kaymakamı Hasan Sadebıyık, 7. Sınıf öğrencisi Recep Uğurelli’ye makam koltuğunu teslim etti.
Sarıveliler Haberi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl Dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında; Sarıveliler Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu öğrencileri: Recep Uğurelli, Alime Kök, Arzu Demirci, İlayda Gündüz;  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Alican Gökova ve Mehmet Akif ERSOY ortaokulu öğretmeni Zekeriya Derci Sarıveliler Kaymakamı Hasan Sadebıyık’ı makamında ziyaret etti.
 
Sarıveliler Kaymakamı Hasan Sadebıyık, 7. Sınıf öğrencisi Recep Uğurelli’ye makam koltuğunu teslim etti.
 
Sadebıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve dolayısıyla halkın ülke yönetiminde tam anlamıyla söz sahibi olması nedeniyle de ayrı bir anlam ifade ettiğini, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ülkü ve ilkeler doğrultusunda yetişen ve onun izinden giden yeni nesiller ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet payidar kalacağını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının da dünyada çocuklara ithaf edilen tek çocuk bayramı olması nedeniyle bir ilki ifade ettiğini belirterek tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu paylaşarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
 
Sarıveliler Kaymakamı Hasan Sadebıyık, öğrencilere kitap okumanın önemini anlatarak, başarının yolunun düzenli olarak çalışmaktan geçtiğini söyledi. Öğrencilerin hayalindeki meslekleri soran Kaymakam Sadebıyık, “Hedeflenen amaçlara ulaşmak için gayretli bir şekilde çalışmamız gerekiyor. Kitap okuyarak ve öğretmenlerimizin yardımları ile düzenli bir şekilde çalışmanızda fayda var. Sizler gibi bütün öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Öğretmen arkadaşlarımızı da, sizlerin gelişimi için gösterdikleri gayretten ötürü tebrik ediyorum” dedi.
 
23 Nisan Kaymakamı Recep Uğurelli Sarıveliler Kaymakamı Hasan Sadebıyık’a eğitim hakkında isteklerde bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sarıveliler'in, 23, Nisan, Kaymakamı, Recep, Uğurelli,
Haber Videosu
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir