Haber Detayı
04 Nisan 2017 - Salı 00:36
 
“Ülkemiz istikrarlı ve güçlü bir yönetim sistemine kavuşacak”
AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Karaman’da köy ziyaretlerini sürdürdü.
Karaman Haberi


AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, İl Genel Meclis üyesi Âdem Kapar, İl Başkan yardımcıları ve AK Parti İl yönetimi ile birlikte Karaman Merkez köylerinde ziyaretlerini sürdürdü.

Şeker, Cumartesi ve Pazar günü Karaman Merkeze bağlı; İhsaniye, Yukarıakın, Aşağıakın, Kurucabel, Bucakkışla, Özdemir, Aybastı, Erenkavak, Boyalı, Aşağıkızılca, Yukarıkızılca, Akçaalan, Ada, Kalaba, Bayır, Çukur, Bostanözü ve Narlıdere köylerini ziyaret ederek, vatandaşlar ile buluştu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi, evet için destek istedi, vatandaşların bu konudaki sorularını cevaplayarak vatandaşlara açıklamada bulundu.

Şeker yaptığı açıklamada;

            “Ülkemiz yıllarca iki başlı yönetimler, seçilemeyen cumhurbaşkanları, kurulamayan hükümetler ve koalisyonlar nedeni ile çok ciddi problemler, darbeler, siyasi ve ekonomik krizler yaşadı ve bu sistemle devam edersek bunları yaşamaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bugüne kadar 94 yıl geçti. Biz 94 yılda 65. Hükümeti kurduk. Olması gereken hükümet sayısı 26 veya 27 olmalıydı, ama maalesef yaklaşık üç katı sayıda hükümetler kurulmuş ülkemizde. 1 yılda 1,5 yılda bir hükümetler kurulmuş, bu kadar ömrü kısa olan hükümetlerden hizmet, başarı ve istikrar beklenmesi tabii ki mümkün değil. Bu yüzden ülkemizi bu yönetim sisteminden, iki başlı yönetimden darbelerden, koalisyonlardan, ayağındaki prangalardan kurtarmak, güçlü ve istikrarlı bir yönetim sistemine ülkemizi kavuşturmak için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini getirdik ve 16 Nisan’da halkımızın onayına sunulacak.

            16 Nisan Anayasa değişikliği ile İnşallah Milletimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine güçlü bir şekilde evet diyecek, yaşanan bütün bu sıkıntılar, ekonomik ve siyasi krizler bitecek, çift başlılık bitecek, koalisyonlar son bulacak ülkemiz, milletimiz istikrarlı ve güçlü bir yönetim sistemine kavuşacak, geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz.” dedi.

Karaman’da ziyaret ve temaslarını sürdüren, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile ilgili olarak vatandaşlarımızı bilgilendiren ve evet için destek isteyen Milletvekilleri, AK Parti il ve ilçe yönetimi ile birlikte Karaman Merkez ve İlçelerinde toplam 153 köyümüzü ziyaret ederek, köy muhtarları ve köylülerimiz ile tek tek görüştüler, köylerimizin ve vatandaşlarımızın isteklerini ve sıkıntılarını dinleyerek notlar aldılar ve çözüm için yetkililer ile görüştüler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Ülkemiz, istikrarlı, ve, güçlü, bir, yönetim, sistemine, kavuşacak”,
Haber Videosu
SUHA PETROL
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Anketler
Sizce Yöneticilerimiz Başyaylacı mı? Mahalleci mi?
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir