Yazı Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 02:14
 
Cumaya takma kadın
Ayşe Gül Özer
1gul.ozer@gmail.com
 
 

        Dünyada en güzel şey nedir? Sorusuna hepimiz faklı farklı cevaplar veririz,  muhtemelen.
        Yaşlı bir amca dünyada en güzel şeyin" gençlik " olduğunu söylerken, asker,  "vatandır" der,  hoca ise "iman!"
        Kötü olan şeylerde var hayatta mesela. Kimilerine göre " bencillik, bağımlılıktır, " kimilerine göre ise " cinayet"tir. Hayata bakış açımıza  göre değişir kötülük…
        Bakış açısına göre değişmeyen şeylerde vardır "din, " gibi.
        Bir gurup insana göre ise "din, " kötüdür. Dinin insanları ayrıştırdığı ve savaşlara yol açtığı kanısındalar akılları sıra.
        Göz bakmak için değil,  baktığını görebilmek, gördüğünü anlayabilmek,  anladığını ise şuur süzgecinden geçirip yorumlayabilmek içindir aslında.
        Yaradılış gayesinin ne olduğunu bilmeyen ve bilmediğinden bihaber olan insanlarla karşı karşıya kaldık ve kalmaya da devam ediyoruz.
        En kötüsü de varlığını htirmek için boş tenekeye ses olmaya çalışan zavallılar!
        Kervan gittikçe büyüyor bu aralar. Kervan'ın ipini çekenler arasında Ayşenur ARSLAN' da var.
        "Cuma"yı kutsal bir gün olarak görmediği gibi,  sadece tatil niyetine kabul eden Madam Koko! "Kara cuma" afişleriyle dükkanlarını süsleyen şuursuzlarla aynı kervanda...
         Allah'ın dinini ağızlarına sakız yapmış "Allah'a emanet olun",  kandiliniz mübarek olsun, "Rabbim sizi korusun" gibi ifadelerden de oldukça rahatsızmış Ayşenur ARSLAN!
          Çünkü özel günlerin anlam ve önemine dikkat çekmek için pişirilen,  pişiden hiç nasiplenmemiş olacak ki,  dine olan nefretini kağsırıp,  mideleri bulandırmaktadır...
          Adları güzel,  içi boş kafaların durak yeri de Halk TV bunlara her zamanki gibi ön ayak olmaktadır. 
          Al birini vur ötekine!
        "  Hayırlı cumalar" diye programa başlanmasını şuur kaybı olarak değerlendirip,  Müslümanlara hakaret etmesi de ayrı bir dengesizliktir...
           Sayın: Madam Koko,  Türkiye'nin İslam ülkesi olduğunu unutmuş olmalı. Bunu kendisinin de itiraf ettiği gibi şuur kaybına verelim bence.
           Ayda 4 defa hac vazifesi gibidir. Bayramdır Müslümana, duanın kabul olmuş hali,  kurtuluş vesilesidir. Mükafatın en bol olduğu,  mübarek gündür "cuma!"
            "Onlar Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar; oysa Allah onlar istemese de nurunu tamamlayacaktır" (Saff Süresi 8 Ayeti)
           
              O bakımdan diyoruz ki sana Ayşenur ARSLAN!  "Cuma'n" şerlere değil,  hayırlara vesile olsun! Hayırlı "cuma"ların olsun!!!

 
Etiketler: Cumaya, takma, kadın,
Yorumlar
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir