Yazı Detayı
27 Ocak 2016 - Çarşamba 14:11
 
İNSANLARDA”AN”LIK İNSANLAR
Mehmet Ali Okudan
mehmetaliokudan@hotmail.com
 
 

Herkesin işine yaradığın kadar iyisin şu hayatta! Bu sözü hep kullanırdım duyardım aslında üzerine düşününce de böyle aslında farkında değilmişiz gibi ya da güven denilebilir yok yok iyilik diyeyim.

 Ama anladım ki, senin iyi olman ile birilerinin seninle işinin bitmesi arasında çok gerçek bir bağlantı var. Herkesin işine yaradığın kadar iyisin şu hayatta!

Bugün iyi isen, birileri hala seni kullanıyor demektir. Bir gün de kötü olacaksan birileri senin üzerinden alelacele inmiş demektir. Temelinde güvensizlik ortamları oluştuğu açık aslında fakat herkes mi demek geçiyor insanın kafasından?  

Hiç yok da değil aslında fakat yok denecek kadar bir kişilik içerisinde oldukları için ne insanlar görebiliyor neden insanlık farkında herkes işine geldiği gibi yaşıyor oysa.

 Ben iyi miyim sizce  ? Evet iyisin çünkü işime yarıyorsun. İyisin bana hep gülümsüyorsun, bana borç verdin iyisin. Biliyor musun güçlü olamazsan  çok iyi olmayacaksın. Yani başkalarına göre belki çok iyi olacaksın ama bana göre en iyi ihtimalle “eh işte” olacaksın.

Size de belki ayrıkı geliyor olabilir .İnsanlar artık bir yalan makinesinden ibaretler. Yaşadığımız Dünya’nın bazı kuralları var, bazı gerçekleri, bazı bilinmezleri var. Senin bayramının kutlu olması, doğum gününün kutlu olması, kandillerinin kutlu olması bile görece değişen bir mutluluk. Bugün seni kutlayanlar sanma ki hayatının büyük bir bölümü kutlamaya devam edecektir. Yok böyle kalıcı bir mutluluk! Yok böyle hakiki bir sadakat!

Hani anı yaşa diye bir basit öğreti var ya, Anı yaşa bir de senin şu anında olan insanları yaşa, olarak dillendirilmeli.  

Lakin ! Emin ol ki bazı insanlar da anlık insanlar.

Ben çok kaliteli insanlar da tanıyorum, kaliteli ama pahalı olmayan. 

Sana sevgi dolu görünmese de seni hayatının içine bir aldı mı bir daha tövbe bırakmayan. Hepimize onlardan  çok fazla diliyorum. Gerçek Sevginin gerçekleşeceği gerçek dostlar gerçek bir sadakat diliyorum. 

 
Etiketler: İNSANLARDA”AN”LIK, İNSANLAR,
Yorumlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir