Yazı Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 14:55
 
Karanlığın dört yüzü
Ayşe Gül Özer
1gul.ozer@gmail.com
 
 

Gazeteciler gittiği illerden birinde CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’na sorarlar:

     -Sayın başkan! Terörü nasıl önleyeceksiniz?

     -Arkadaşlar üstünde çalışıyorlar. Zamanı gelince açıklarız. Zaten iktidara geldiğimizde nasıl çözeceğimizi gayet iyi göreceksiniz.

    -Türbanı nasıl çözeceksiniz?

    -Arkadaşlar üstünde çalışıyor.

    -Ekonomi?

    -Arkadaşlar üstünde çalışıyor.

Yıl 2018 Nisan ayı…

   -Başkan adayınız kim?

  -Dedim ya arkadaşlar üstünde çalışıyor!

   Kemal Kılıçdaroğlu çok çalışıyor. O kadar çok çalıştı ki, kem etti küm etti “İP,DP,SP,CHP” aralarında mutabakat sağlayıp, sağlı sollu ülkeyi çökertmeye hazırlanıyorlar.

   80 yıldır mecliste koltuk eskitmiş olmasına rağmen, sanki seçimlere ilk kez girecekmiş gibi bir acemilikle, elleri ayaklarına dolanmış, çalmadık kapı  bırakmayan CHP , sonunda hayalindeki başarıyı sağlamış görünüyor. Yıllardır kadeh tokuşturdukları aynı zihniyete sahip insancıklar ve en garibi de, milli görüş gömleği delik deşik olmuş SP, bedenini neyle örteceğini bilememiş, yıllardır insanların dini  inançlarını sömüren, yamalı kumaşlardan gömlek biçti kendine…

   Yıllarca başkaları üzerinden siyaset yapmayı, siyaset sanan ve insanları kutuplaştıran bay Kemal! Bakın işine gelince nasıl birleştirici oluverdi hemen!

   Cumhuriyet gazetesine verdiği bir röportajda, “Bir partiyi şeytanlaştırma, demokrasiye düşman etme, bazı partilere karşı çıkma düşüncesi içinde değiliz. SP,İP,HDP, VP gibi partiler istemeyenler var.

  Fikir babaları  FETÖ, PKK,DHKP-C .BATI  olan partiler demokrasi çerçevesinde parlamentoya girmeli. AK parti seçmenine de mesafeli olanlar var. Böyle ayrıştırıcı yaklaşımlar doğru değil ”

  Şimdiye kadar terör yandaşlığı yapan ve terörün bu topraklardan  kazınmasına karşı çıkan, verdiğimiz şehitleri unutup, üstüne övgü yağdıran  Kemal’in ittifakı HDP’siz eksik kalmış durumda şimdilik…

   Erdoğan’ın sesini  kısmak için yapmaya çalıştıkları bütün çatılar bahar rüzgarına yenik düştü. Hayalleri kursaklarında kalan ve şer odaklarıyla iş birliği yapanlar, rüzgarın etrafa savurduğu  çer-çöpü toplayıp köhne bir çatı yapmak için el birliğiyle işe koyuldular, koyulmasına da. Bu çatı ne zaman su alacak, hep birlikte göreceğiz…

 Yarın ola hayrola!

   Türkiye artık eski Türkiye değil. Onların tabiriyle ayrıştırıldığı düşünülen insanlık, kendisine değer veren ve herkese eşit davranan, bütünleşmeyi sağlayan bir liderin yıllarca eksikliğini hti, sonunda Recep Tayyip Erdoğan’a inandı ve asla kaybetmekte istemeyecektir.

  “Millete hizmet Hakk’a hizmettir” anlayışına sahip siyasetçiler kaybedenlerden olmayacak hiç kuşkusuz!

    Alnı secdeye değen, vatanı emanet bilen siyasetçilere yıllardır ihtiyaç duyan bu millet, şer odaklarının ağzının içine bakıp;  ağız birliği yapan ve 4 maymunu oynayanlara bu millet asla taviz vermeyecek!

    “Türkiye solarsa sulayın, büyürse budayın” (Churchill)  sözüne yardım ve yataklık edenler, bu ülkenin ilerlemesine, yeşermesine asla engel olamayacaklar!

   Batının ipiyle kuyuya inen ve derinlerde can çekişen zihniyetin sesini, bu millet asla duymayacak!

  Herkes bu ittifaka farklı adlandırırken, Kemal Kılıçdaroğlu’na mikrofon uzatılır.

-Efendim bütün çabalarınıza rağmen mutabakat sağlamış durumdasınız.

-Bu ittifakın adı ne olmalı sizce?

Arkadaşlar üzerinde çalışıyorlar dedim ya !!!

 

 
Etiketler: Karanlığın, dört, yüzü,
Yorumlar
Yazarlar
Başyayla'yı Seviyoruz
Haber Arşivi
Başyayla Haber

sanalbasin.com üyesidir