Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ʹʹAkilʹʹ çalışma, Karamanʹdan başlıyor

Bu haberin fotoğrafı yok

 Taşgetiren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmalarına bu hafta sonu Karaman ve Konyaʹdan başlayacaklarını söyledi.

Daha sonra İstanbulʹa döneceklerini ve ardından Nevşehir, Aksaray ve Niğdeʹyi ziyaret edeceklerini ifade eden Taşgetiren, şöyle konuştu:

"Ondan sonraki safhada da Kayseriʹyi düşünüyoruz. Etap etap 13 ilimizi dolaşacağız. Gittiğimiz illerde sivil toplum kuruluşlarıyla buluşacağız, farklı ziyaretlerde bulunacağız, insanları dinleyeceğiz.

Bizler de bu barış sürecinin sağlıklı gelişmesi noktasındaki düşüncelerimizi ifade edeceğiz. Halkın algısını tespit gibi bir çalışma olacak. Türkiyeʹyi değerlendireceğiz."

Çalışmalarında mümkün olduğu kadar birlikte olmayı düşündüklerini belirten Taşgetiren, "Tabi herkesin bir mevcut işi var. Diyelim benim yazı yazmam lazım ya da televizyon programım var ona katılmam gerekiyor, bizde 4 üniversite öğretim üyesi var, onların okulları var, derslerini bir başkasına havale edemezler. Mümkün olduğu kadar birlikte olmaya gayret ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ahmet Taşgetiren, şöyle konuştu:

"Mümkün olduğu ölçüde geniş ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Bu coğrafyayı tanıyoruz. İnsanlarımızın hassasiyetlerini biliyoruz, memleket için aynı hassasiyetlere bizler de sahibiz. Ben buna ʹkardeşleşme baharıʹ diyorum, yaşadığımız böyle bir şey olsun inşallah. Kardeşlik, helalleşme bizim kültürümüzde olan şeyler. İnşallah bu süreçten, sağlıklı bir şekilde çıkarız, memleketimiz kazanır.ʹʹ