Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ʹBaşbakanʹı güldürmek isterdimʹ

Bu haberin fotoğrafı yok

 

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ʹʹYetenek Sizsiniz Türkiyeʹʹ programında birinci olan ve yetiştirme yurdunda büyüyen Atalay Demirci ile bir araya geldi.

 

Makamında gerçekleşen görüşmede Şahin, bu tür başarı örneklerinin Bakanlığa bağlı kurumlarda büyüyen çocuklara motivasyon sağladığına işaret etti.

 

ʹʹBu bakımdan da kurumda herkesin idolü olmuş durumdasınızʹʹ diyen Şahin, Demirciʹyi başarısından dolayı tebrik etti.

 

 

Kurumlarda kalan çocukların özgüvenlerini artırmaya büyük önem verdiklerine vurgu yapan Şahin, fiziki şartların geçmişle kıyaslanmayacak kadar iyi olduğunu, hiçbir eksiğin olmadığını ifade etti.

 

ʹBİR TELEFONLA YANINIZDAYIZʹ 

Demirci de kurumlarda kalan çocuklardan aldığı ʹʹBize umut oldunuzʹʹ mesajlarının kendisine gurur verdiğini belirtti. Yurtlarda kalan çocuklar için elinden gelen yardımı sunmaya hazır olduğunu dile getiren Demirci, ʹʹBir telefonla yanınızdayızʹʹ dedi.

 

ʹEN BÜYÜK PROBLEM ÖTEKİ GİBİ HİSSETMEKTİʹ 

Kendisinin yetiştirme yurdunda olduğu dönemle bugün arasında büyük farklılık olduğunu vurgulayan Demirci, 300ʹden fazla insanla, 30-40 kişilik yatakhanelerde, koğuş sisteminde yaşadıklarını anlattı. Sevgi Evleri Projesiʹni çok önemsediğini dile getiren Demirci, şöyle konuştu:

 

ʹʹSevgi Evleri, o çocukların toplumla kaynaşması, kendini öteki gibi hissetmemesi adına çok önemli bir projeydi. Bizim en büyük problemimiz toplumla kaynaşma, toplumdan kendini farklı hissetme, öteki olduğunu hissetme durumuydu ve hat safhadaydı bu. Ama şimdi çocuklar öyle yetişmiyor. Çok önemli bir iş yapıldı. İnşallah bundan sonraki süreçte de toplum o çocuklara ʹtu kakaʹ şeklinde değil de gerçekten şefkat ve ilgi gösterilmesi gereken insanlar nazarıyla bakarsa, böyle yaklaşırsa biz bu kanayan yarayı hep birlikte şifaya çeviririz diye düşünüyorum.ʹʹ

 

ʹANIM YOK GÖZLEMLERİM VARʹ 

Siyasetle ilgili anılarının sorulması üzerine Demirci, siyaset le ilgili neredeyse hiç anısı olmadığını söyledi. Demirci, siyasetteki gözlemlerine ilişkin soruyu da gülerek ʹʹGözlemlerim var tabii ama onları sonra konuşuruzʹʹ yanıtını verdi.

 

Bakan Şahin de Demirciʹnin bu sözleri üzerine, gülerek ʹʹMesela şu an benimle alakalı kafasında, ʹrʹlerimle alakalı bir çok şeyin oluştuğuna eminim. İzlemeyi de çok kıymetli bulurumʹʹ dedi.

 

Şahinʹi bir oyununda misafir etmeyi çok istediğini kaydeden Demirci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanʹı da güldürmeyi istediğini, ʹʹÇünkü çok az gülüyor yoğunluktan. Neşeli, nüktedan bir insan olduğunu da biliyorum. Her şeyi unutsun, telefonu, işi, siyaseti, ülkeyi unutsun, gerçekte n kendini bıraksın ve gülsün istiyorum. Bunu da bir görev gibi hissediyorumʹʹ dedi.

 

ʹEVET GERÇEKTEN UZUNMUŞSUNUZʹ 

ʹʹBaşbakanʹı gördüğünüzde ilk espriniz ne olurʹʹ sorusuna da Demirci, ʹʹEvet, gerçekten uzunmuşsunuzʹʹ yanıtını verdi.

 

Sanatın dilinin çok önemli olduğunu ve topluma büyük etki ettiğini belirten Demirci, ʹʹBiz televizyonu okuyan, kitabı seyreden bir toplumuz maalesef. Tersini becerebilirsek çok güzel olacak. Televizyonda da madem bu kadar teveccüh var, o yolla da insanlara doğru şeyleri göstermenin yollarını arayıp bulmalıyız diye düşünüyorumʹʹ değerlendirmesinde bulundu.
Kaynak: http://magazin.milliyet.com.tr/-basbakan-i-guldurmek-isterdim-/magazin/magazindetay/22.03.2013/1683579/default.htmEtiketler: Türkiye , Recep Tayyip Erdoğan , insanlar , isterdim , Başbakan Erdoğanʹın , Tebrik , Bakan Şahin , Fatma Şahin , Bakan Fatma Şahin , Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin , istiyorum , Atalay Demirci