Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ʹErken emeklilikʹ hayal oluyor!

Bu haberin fotoğrafı yok

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2013ʹün 1. çeyreği itibarıyla bütçe gelirlerinin, geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 21,6 artışla 94,1 milyar lira olarak gerçekleştiğini kaydetti.

2013ʹün daha iyi bir yıl olacağını kaydeden, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ʹʹOVPʹde öngördüğümüz yüzde 4ʹlük büyüme hedefini rahatlıkla yakalayacağımızı düşünüyoruzʹʹ şeklinde konuştu.

Şimşek, 2013 yılı 1. çeyrek itibarıyla bütçe gelirlerinin, geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 21,6 artışla 94,1 milyar lira, bütçe giderlerinin ise yüzde 13,3 artışla 95 milyar lira olarak gerçekleştiğini bildirdi.

Erken emeklilik tartışmaları

Şimşek, erken emeklilik tartışmalarına ilişkin, ʹʹBu konu ne Türkiyeʹnin hayrınadır ne de Türkiye bu yükü kaldırabilir. Maliye Bakanlığı olarak bu konudaki tutumumuz açık ve netʹʹ dedi.

Çözüm süreci Mehmet Şimşek, çözüm sürecine ilişkin olarak da ʹʹçözüm süreci başarılı olursa Türkiye uzun vadede yeni bir çıkış sürecine girecek” dedi.

“Gündemde vergi artışı yok”

Şimşek, doğrudan vergilerin payını artırmaya çalıştıklarını belirterek, “Dolayısıyla bu sistemde bir düzeltme yapmamız lazım. Bu sistemde düzenleme yaparken biz yeni bir vergi öngörmüyoruz, vergi oranlarında bir artış da öngörmüyoruz ama bazı istisnaların azaltılmasını öngörüyoruz” dedi.
Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/-erken-emeklilik-hayal-oluyor-/ekonomi/ekonomidetay/15.04.2013/1693838/default.htmEtiketler: Türkiye , Mehmet Şimşek , Maliye Bakanı , Maliye Bakanlığı , olursa , Türkiyeʹnin , 2013