Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

736.Türk Dil Bayramı Etkinlikleri

Bu haberin fotoğrafı yok

 Belediyesi Encümen Salonuʹnda gerçekleşen toplantıda kutlamalarla hakkında basın mensuplarına bilgi veren Uğurlu, 300 bin TLʹlik bir bütçeyle hazırlıkların yapıldığını belirterek, “Profesyonel bir tanıtım bir firması ile çalışma yaptıklarını, hükümetten tam destek aldıklarını ve tema olarak da ʹRoman dili Türkçe, Şiir Dili Türkçe, Eleştiri dili Türkçeʹ yi belirlediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gülʹün de katılımı için çalışmalarının devam ettiğini belirten Uğurlu, bu yıl en önemli iki noktadan birinin ʹGönül Gözü Kahvesiʹ nin açılışı ve 10 bin kişiye yemek verilecek olan Yunus Emre Hoşgörü Sofrası olduğunu belirtti.

Gönül Gözü Kahvesiʹnde çalışacaklarını tamamının engelli vatandaşlar olacağını, tüm vatandaşlara hizmet verileceğini ifade eden Uğurlu, ayrıca burada görme özürlü vatandaşlar için bir restaurantın da olacağını kaydetti.

Hz.Yunus Emre lokmasının da döküleceği Hoşgörü Sofrasıʹnda ise yemek yiyenlere diş kirasının da verileceğini ifade eden Uğurlu, Türk Dili Bayramı etkinliklerinin devam ettiği süreçte Karamanʹdaki tarihi eserlerin resminin çizildiği bir serginin de açılışının olacağını sözlerine ekledi.

"Türk Diliʹnin başkentiyiz ve etkinlikler yıl boyu yapılacak. Bunun dışında Karamanʹın tanıtımında önemli olacak çok özel projeler ve görüşmeler de devam ediyor diyen Uğurlu Türk Dil Bayramıʹna bakanlar kurulu üyesi düzeyinde katılım da beklediklerini söyledi.

Bu yıl Türkçe treninin 10 Mayıs 2013 Cuma günü İzmir’den yola çıkacağını da kaydeden Uğurlu, Türkçe tireni sırasıyla Afyon ve Konya’ya uğradıktan sonra 11 Mayıs 2013 Cumartesi akşamı saat 20.00’da Karaman’a gelecek. Yine trende sanatçılar ve yazarlar ile birlikte öğrenci toplulukları bulunacak dedi.
Program, basın mensuplarını görüşlerinin alınması ve sorularının cevaplanması ile sona erdi.