Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ABDʹnin Kürdistan planı deşifre oldu

 ABD Başkanı Obamaʹnın danışmanı Brennan, Suriyeʹde “uçuşa yasak bölge” oluşturulabileceğini söyledi.

Bu haberin fotoğrafı yok

ABD, Suriyeʹde Halep, İdlib, Hama ve Humus gibi Türkiyeʹye  yakın şehirlerin de içinde bulunacağı ” güvenli bölge” oluşturmayı planlıyor.

Kuzey Irakʹta bugün var olan durumun, 1991ʹden itibaren, “Çekiç Güç” şemsiyesi altında adım adım oluştuğunu belirten dış politika uzmanları, Suriyeʹnin kuzeyinde oluşturulacak bölgenin gelecekte benzer bir gelişmeye imkan sağlayabileceğine dikkat çekiyor.

Gece-gündüz karadan ve havadan bombalanan, çoluk-çocuk ayırmaksızın sivilleri de hedef alan Suriyeʹdeki insanlık dramının boyutları her geçen gün daha da büyürken, bu katliamlara karşı ilk defa ABDʹden müdahale sinyali geldi. ABD Başkanı Barack Obamaʹnın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Brennan, daha önce Irakʹın kuzeyinde olduğu gibi, Suriyeʹnin bir bölümünde de “uçuşa yasak bölge” oluşturulmasının uzak ihtimal olmadığını söyledi. ABDʹnin ilk defa dillendirdiği bu açıklama ile; Esadʹın hava saldırılarının durdurulması, muhaliflerin elinde bulunan Halep, İdlib, Hama ve Humus gibi Türkiyeʹye yakın şehirlerin de içinde bulunacağı “güvenli bölge” oluşturulmasının hedeflendiği belirtiliyor.