Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara Üniversitesiʹnde gerginlik

Bu haberin fotoğrafı yok

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsüʹnde terör örgütü sempatizanı bir grup öğrenciyle polis arasında arbede yaşandı. Alınan bilgiye göre, öğrencilerin üzerinde ʹÖcalanʹa özgürlük, Kürdistanʹa statüʹ yazılı pankart asmasının ardından, okul güvenliği pankartı kaldırmak istedi.

Bunun üzerine öğrencilerle güvenlik arasında arbedede polise haber verilmesinin ardından bölgeye çevik kuvvet ekipleri yönlendirildi. Öğrencilerin çevik kuvvet ekiplerine taşlarla saldırması üzerine polis biber gazı ve tazyikli suyla öğrencilere müdahale etti. Polisle öğrenciler arasındaki arbede kampüsün etrafında da sürdü. Gazdan etkilenen pek çok öğrenci ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

ÇEVİK KUVVET OKUL İÇERSİNDE GAZ SIKTI

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsüʹnde izinsiz nevruz kutlamasında olaylar çıktı. Çevik Kuvvet ekipleri okul içerisine girerek gruba biber gazı ile müdahale etti.

 Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Siyasal Bilgiler Fakültesiʹnde izinsiz Nevruz gösterisi yaparak “Öcalanʹa özgürlük, Kürdistanʹa statü” pankartı açan grup ile özel güvenlik görevlileri arasında kavga çıktı. Kavganın ardından çevik kuvvet ekipleri kampüse girerek izinsiz gösterici yapan gruba biber gazı ile müdahale etti. Polis müdahalesine göstericiler taşlarla karşılık verdi. Polis ile öğrenciler arasında yaşanan olaylar daha sonra kampüs dışına taştı. Dışarıda polisi taşlayan göstericilere polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Atılan biber gazından etkilenen bazı öğrenciler ise kampüse gelen ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Saatler süren olayların ardından üniversite dışına çıkan grup çevik kuvvet ekipleri ile okuldan çıkmayan göstericilerin gergin bekleyişi devam ediyor. Olayların sona erdirilmesi için görüşmelerin yapıldığı öğrenildi.

 
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/ankara-universitesi-nde-gerginlik/gundem/gundemdetay/20.03.2013/1682795/default.htmEtiketler: Ankara , çevik kuvvet , Nevruz , biber gazı , Kürdistan , terör örgütü , Ankara Üniversitesi , terör , Grup