Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Arsanın emsal değerini yükseltti, kar 4 katına çıktı”

Bu haberin fotoğrafı yok

 RedHack, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanvekili, Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve Kredi Garanti Fonu Başkanı Faik Yavuzʹun ricası ile Gökçekʹin, Yavuzʹun Yenimahalle Macunköyʹde yer alan arsasının mevcut emsal değerini yükselttiğini, böylece arsanın 41 bin 482 metrekarelik inşaat alanının 82 bin 955 metrekareye çıkartıldığını ortaya koydu. RedHack, popüler sosyal paylaşım sitesi twitterʹda, “Yavuz kendi kârını 4 katına çıkarabilmek için Gökçekʹten arazisinin emsal değerinin artırılması için ricacı olmuş” diye yazdı.

 

Açıkladıkları yolsuzluk belgeleriyle gündeme bomba gibi düşen RedHack grubu, son olarak Yavuz ve sekreterinin bilgisayarına, “Kızıl Virus” saldırısı düzenledi. RedHack, ele geçirdikleri 6 belge ve 4 bilgi notunu Twitterʹda yayınladı. RedHack, “Kentsel dönüşüm adı altında cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunlarından biri ile gecekondularından olanlar için kılını kıpırdatmayan Gökçekʹin kimi ricalara nasıl vesile olduğu Yavuzʹun kar hesaplarında ortaya çıktı. Yavuz kendi karını 4 katına çıkarabilmek için Gökçekʹten arazisinin emsal değerinin artırılması için ricacı olmuş” diye yazdı.

 

İnşaat alanı artışı, yükseklik serbestliği

 

RedHackʹin yayınladığı arazi belgelerinden ilki Yenimahalle Macunköy 43312 Ada 2 Parselʹe ait. Anadolu Bulvarı ile İstanbul Yoluʹnun kesiştiği noktada, İstanbul Yoluʹna cepheli arsanın büyüklüğü 27 bin 655 metrekare. RedHack, Yavuzʹun ricası üzerine Gökçekʹin arsanın 1.5 olan mevcut emsal değerini yükselttiğini belirterek, “Mevcut emsale göre 41 bin 482 metrekare olan toplam inşaat metrekaresi, emsalin 2.5 olması durumunda 69 bin 137 metrekareye, emsalin 3 olması durumunda 82 bin 955 metrekareye çıkar” diye yazdı.

2. arazi belgesi ise Yenikent Çoğlu Köyü 1598 Ada 1 Parselʹe ait görünüyor. F tipi cezaevi yolu üzerinde yer alan arsanın mecvut emsal değeri 0.30. Arsa enine genişletilemeyeceği için yükseklik serbestliği tanınmış.

 

İçişleri Bakanlığıʹndan tayin ricası

 

RedHackʹin yayınladığı bir diğer belgede ise Yavuzʹun iş bulma kurumu gibi çalıştığı ileri sürüldü. Yavuzʹun, Kırıkkale Sulakyurt İlçesiʹnde görev yapan Osman Kömürcü adlı polis memurunun Ankara merkeze tayininin yapılması için İçişleri Bakanlığıʹndan ricacı olduğu belirtildi. Yavuz, öğretmen tayinleri için ise eski Ankara il Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Baltaʹdan ricacı olmuş. Redhack, Yavuzʹun, “Mertcan Muratoğluʹnun puanı 347.630. Ümitköy Anadolu Lisesiʹne girmek istiyor. 22 kişilik kontenjan kalmış. Eryaman Toplu Konut ya da Elvankent Bilge Anadolu Lisesiʹde olabilir” şeklindeki yazışmalarına yer verdi.
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/-arsanin-emsal-degerini-yukseltti-kar-4-katina-cikti-/gundem/gundemdetay/01.02.2013/1674009/default.htm