Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursaʹya büyük ilgi!

Bu haberin fotoğrafı yok

Programlar, 25 Şubatʹta Arap Ligi Turizm Başkenti ilan edilecek olan Bahreynʹde başlayacak. Vali Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepeʹnin de yer alacağı Bursa heyeti, buradaki 21 Arap ülkesinin kültür bakanlarının bulunacağı toplantıya katılacak. Bursa Ana Destinasyonuʹnun tanıtımının da gerçekleştirileceği program kapsamında, daha sonra da 7 ay süreyle bazı Arap ülkeleri ve Bursaʹda değişik organizasyonlar gerçekleştirilecek.

Basın toplantısıyla başlayacak Bahreynʹdeki programların ilk gününde, Bursa sergisi açılışı yapılacak. Daha sonra da tüm gün boyunca açık olacak Bursa stantları açılacak. Akşam da Osmanlı giysileri defilesi düzenlenecek. Salı günü ise sırasıyla, turizm, gayrimenkul, sanayi, eğitim, medya sektör buluşmaları yapılacak. Bahreynʹdeki programlar, akşam verilecek gala yemeği ile son bulacak.

22 Nisan 2012ʹde Bursaʹda yapılan Türk -Arap Turizm Buluşmasıʹnda alınan karanla, Bursa,Arap Turizm Örgütü tarafından ʹʹAna Destinasyon Merkeziʹʹ ilan edilmişti. Valilik tarafından bu doğrultuda hazırlanan bir dizi faaliyetten oluşan bir eylem planı kapsamında, 15 Aralık 2012-31 Aralık 2013 arasında Bahreynʹin yanı sıra Dubai, Kuveyt, Katar, Riyad, Umman, Kahire, Kazablanka ve Bursaʹda programlar düzenlenecek.

Buna göre,Arap Ligi ülkelerinin konsolos, turizm ve ticaret ataşeleri Bursaʹda bir araya getirilecek, Arap ülkelerinde Bursa geceleri düzenlenecek. Yerel yönetimlerle işbirliği kapsamında kardeş şehirler belirlenecek. Ayrıca, ortak sinema, tiyatro ve müzik festivalleri gibi kültürel etkinlikler, bisiklet, at yarışları, ortaklaşa bilimsel, turistik toplantılar yapılacak. Arap dizilerinin bir bölümü ve bazı Arap ses sanatçılarının klipleri de Bursaʹda çekilecek.
Kaynak: http://tatil.milliyet.com.tr/bursa-ya-buyuk-ilgi-/tatil/haberdetay/25.02.2013/1673200/default.htmEtiketler: Arap , Dubai , Katar , Kuveyt , medya , Recep Altepe , Riyad , Kahire , Bahreyn , Bursa , dizi , bisiklet , sinema , 2012 , Müzik , 2013 , Bursaʹda , Bursaʹya , geceleri , Büyükşehir