Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHPʹli Gençʹten Başbakanʹı kızdıracak sözler

Bu haberin fotoğrafı yok

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, “Tayyip Erdoğan kendi kafasında kurduğu Cumhuriyeti yıkma projesini sağlamak için her şeyi yapabilir. Her türlü taklayı atabilir” iddiasında bulundu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bakanlara yönelttiği soru önergelerine yanıt alamadığını ifade etti. Genç, şöyle devam etti:

“Geçen gün denetim yaptık. Limanlardan, 13 limanın 6’sının kar payı şeklinde yüzde 25’i devletin yüzde 75’i şirkete ait olmak üzere limanları kiraya vermişler bazı şirketlere. 15 yıl geçmiş daha bir kuruş kira dağıtmamışlar ve zaman aşımına uğramış bir kısmı.”

Diyanet İşleri Başkanı’nın istifa etmesi gerektiğini de iddia eden Genç, “Çünkü artık Anayasanın 136. maddesinde belirtilen bir Diyanet İşleri Başkanı vasfını kaybetmiş. Tamamen AKP Hükümetiyle beraber laik Türkiye Cumhuriyeti Devletini ortadan kaldırıp yerine tamamen din kurallarına dayalı bir yönetim getirmeye çalışan bir kişidir” diye konuştu.

Bir basın mensubunun, “Başbakan dün grup toplantısında, şehit aileleri ve gazilere ilişkin yeni iyileştirme paketini açıkladı. Ne diyorsunuz?” sorusuna Genç, “Aslında bunların çoktan yapılması lazım ama Tayyip Erdoğan bunları siyasi amaçla yapıyor. Erdoğan kafasına bir şey koymuş kendisi Türkiye Cumhuriyetini de yıkıp yerine Abdullah Öcalan’ın da Diyarbakır Meydanı’nda söylediği gibi İslam bayrağı altında bir cumhuriyet kurmaya çalışıyor. Bu açılım nedir, kime ne verilmiştir, belli değil. Dolayısıyla Tayyip Erdoğan kendi kafasında kurduğu Cumhuriyeti yıkma projesini sağlamak için her şeyi yapabilir. Her türlü taklayı atabilir. Biz şehitlere, gazilere yardım yapılmasına karşı değiliz, şimdiye kadar niye yapmıyor. Bütün hedefi kafasına koyduğu makamına geçtikten sonra herkesin affedersiniz kıçına birer tekme vurur. Herkese bir tekme yapıştırır” yanıtını verdi.
Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-li-genc-ten-basbakan-i-kizdiracak-sozler/siyaset/siyasetdetay/17.04.2013/1694811/default.htmEtiketler: TBMM , CHP , Türkiye , Diyarbakır , İslam , Tunceli , Abdullah Öcalan , Kamer Genç , Türkiye Cumhuriyeti , Diyanet , denetim , Ten , Grup , CHP Tunceli , Cumhuriyeti