Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHPʹli Muharrem İnce vasiyetini açıkladı

Bu haberin fotoğrafı yok

CHP Grup Başkan Vekili, Yalova milletvekili Muharrem İnce, Ak Parti’nin sistemi sevdiğini belirterek, “Padişahlık sisteminde taht kavgası olur. Taht kavgasında ise, kardeş katli vaciptir. Dikkat edin hemşehriniz kardeş katline maruz kalmasın” dedi. Oğluna söylediği 3 vasiyetini Kayseri’de ilk kez açıklayan İnce, Genel Bakan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisinin üstünü çizdiği iddialarına ilişkin, “Ben siyaseti Genel Başkanın eteğinden tutarak yapmadım. AKP’lilerin çok canı çeker benim üstümü çizsin diye. Ama, Genel Başkanımızın AKP’lileri sevindirmek gibi bir derdi olduğunu düşünmüyorum” diye yanıtladı.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, gazetecilerin son günlerde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun ismini çizdiği yönündeki iddiaları sorması üzerine ise vasiyetini açıklayıp, şöyle dedi:

“Size, memleketin geleceğini. geldiği durumu anlattım. Siz hala CHP’nin içiyle meşgulsünüz. CHP’nin içiyle ilgilenmenizden çok mutluyum. Partili arkadaşlarım; Basınla benim aramda sohbette araya girmezseniz çok sevinirim. Parti içine gösterdiğiniz ilgiyi keşke, memleketin içine de gösterseniz. Bu partinin gençlik kollarından beri uğraşan kişisiyim. Bu partiye milletvekili olmak için gelmedim. 15 yaşında gençlik kollarındaydım. 26 yaşında ilçe yöneticisiydim. 34 yaşında bu partinin il başkanıydım. Bu parti 99’da baraja takıldığında partinin çelengini sekreterle çaycıyla koyan adamım.

Benim oğluma 3 vasiyetim var. Burada ilk kez açıklıyorum.

Bir; Elmalık köyümüzdeki bir dönüm araziyi asla satmayacaksın. Çadır kurmaya yerin olacak.

İki, Çocuk sayısı üzerinde anlaştık. Söylemem bunu. Baba oğul arasında.

Üç; Yalova’da Elmalık köyüne cenazemi partinin seçim otobüsüyle götüreceksin.

Genel Başkanımızın bizim üstümüzü çizeceği, ben böyle bir izlenim edinmedim. Siyaseti genel başkanın eteğine tutunarak da yapmadım, halkın vicdanında yaptım. Genel Başkanımızın böyle bir derdi olsaydı grup başkanvekili seçilmemi engellerdi. Böyle bir derdi olmadığına göre, Parlamentoda onun vekili olduğuma göre, AKP’lilerin çok canı çeker benim üstümü çizsin diye. Genel Başkanımızın AKP’lileri sevindirmek gibi bir derdinin olduğunu düşünmüyorum.”
Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/chp-li-muharrem-ince-vasiyetini-acikladi/siyaset/siyasetdetay/17.04.2013/1694884/default.htmEtiketler: CHP , Kemal Kılıçdaroğlu , Kayseri , Yalova , çocuk , Ak Parti , Parti , Grup , Muharrem