Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elvan’dan AP’ye Tepki

Eski UHD Bakanı Lütfi Elvan, Ermeni soykırımı yasa tasarısını kabul eden Avrupa Parlamentosu’na tepki gösterdi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, Karaman Milletvekili ve 25. Dönem Ak Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, Ermeni soykırımı yasa tasarısını kabul eden Avrupa Parlamentosu'na tepki gösterdi.

Dün gerçekleştirilen Ak Parti Karaman Milletvekili Adayları Tanıtım toplantısında konuşan Lütfi Elvan, "Avrupa Parlamentosu vesayet altındadır. Bunu böyle bilin. Vesayet altında bir Avrupa var şu anda. Suriye'de, Somali'de yapılanları görmeyen, Afganistan'da, Arakan'da, Filistin'de yapılanları görmeyen ve bu yapılanlara göz yuman Avrupa, Ermeni soykırımından bahsediyor" dedi.

Lütfi Elvan, Ermeni soykırımı yasa tasarısını kabul eden Avrupa Parlamentosuna tepki gösterdi. Avrupa Parlamentosu'nun vesayet altında olduğunu öne süren Elvan, şunları söyledi:

"Dün Avrupa Parlamentosu bir karar aldı. Ermenilere soykırım yapıldığına dair bir karar aldı. Biz Türkiye'de vesayeti ortadan kaldırmaya çalışırken, ama Avrupa Parlamentosu vesayet altındadır. Bunu böyle bilin. Vesayet altında bir Avrupa var şu anda. Suriye'de, Somali'de yapılanları görmeyen, Afganistan'da, Arakan'da, Filistin'de yapılanları görmeyen ve bu yapılanlara göz yuman Avrupa Ermeni Soykırımından bahsediyor. Ne oluyor size. Hani demokrasiniz, hani insan haklarınız, hani temel hak ve hürriyetleriniz. Biz tarihi gerçeklerden yanayız. Biz şunu yapıyoruz. Kayıtlarımızı açıyoruz. Bütün Avrupa, tüm dünya gelin bilim adamları oturup çalışın. Ne olduysa, o dönemi aydınlığa çıkarsınlar. Ama ona bile karşı çıktılar. İşte bazı gelişmiş ülkeler ve bazı güçler bizim gelişmemizden ve bizim büyümemizden rahatsızlar."