Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekliye “Zam” Müjdesi

Başbakan Davutoğlu partisinin grup toplantısında maaşı bin liranın altında olan emeklilere 100 lira zam yapılacağı müjdesini verdi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Maaşı bin liranın altında olan emeklilere 100 lira zam yapılacak.

Açıklama, partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan geldi.

"Maaşı bin liranın altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine seyyanen 100 lira zamyapacağız" diyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Maaşı 1.000 ile 1.100 lira arasında olan emekli maaşını da 1.100 liraya tamamlayacağız. Yani bir emeklinin 800 lira maaşı varsa 900 lira olacak. 1000 liraya kadar da bu 100 liralık artışla sağlanacak. 1.020 veya 1.030 lira maaşı varsa o da 1.100 liraya tamamlanacak. Aradaki denge de muhafaza edilecek."

Davutoğlu, "Bütün emeklilerimizi kapsayacak şekilde, ticaret faaliyetinde bulunan emeklilerimizde aylık yüzde 15 oranında Sosyal Güvenlik Destek Primi kesiliyordu, bu kesintiyi de yüzde 10' a indiriyoruz" diye konuştu.

"1 GÜNLÜĞÜNE BAŞBAKAN YAPABİLİRİZ"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında yaptığı "En büyük hayalim başbakan olmak" açıklamasına da değinen Davutoğlu,  "Hayalimiz iktidar olmak demiyor veya 'hedefimiz iktidar olmak' demiyor. Meselesi şahsi, olacak olacak kendisi başbakan olacak" dedi.

Davutoğlu, "Eğer çok arzu ediyorsa, 23 Nisan yaklaşıyor bir günlüğüne verebiliriz" ifadesini kullandı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar şu şekilde:

Ben üç dönem milletvekilliğini tamamlamış olacak olan bu asil kardeşlerimize, dava arkadaşlarımıza bir kez daha bütün AK Parti Grubu adına, vefat etmiş olan kardeşlerimizin maneviyatları adına da milletimiz adına da teşekkür ediyorum. Gerçek bir vakar, edep ve ahlak dersi verdiler. Bir teki dahi bu iradeyi tartışmadı, bir teki dahi çıkıp şahsi hesap içine girmedi.

Seçim beyannamemiz yayınlandığında göreceksiniz, biz bir '2023 sözleşmesi' hazırlıyoruz. '1923 sözleşmesi'nde cumhuriyet inşa edildiği gibi '2023 sözleşmesi' ile inşallah, yükselen küresel bir güç olarak yeni Türkiye'nin inşasının temelleri atılacak." NTV