Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan, Hakan Şükürʹün sözlerini yorumladı

Bu haberin fotoğrafı yok

 – Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğluʹna İstanbulʹdan Rize yanıtı verdi. Erdoğanʹın “Her türlü milliyetçilik ayağımızın altındadır” açıklaması sonrası Kılıçdaroğlu “Yüreği varsa Erdoğan bu lafı Rizeʹde de söylesin” ifadesini kullanmıştı.

İstanbulʹda kentsel dönüşüm töreninde konuşan Erdoğan şunları söyledi: “Kimse bizim karşımıza Türklükle, Kürtlükle çıkmasın. Her türlü milliyetçilği ayaklar altına almış bir iktidarız. Bu sözleri Rizeʹde söyleyemezsin diyor. Anamuhalefet partisi genel başkanı aynaya baksın. Diyarbakırʹda ne söylediysek, İstanbulʹda da söyledik. Sıkıysa, samimiysen, ben bu ifadelerin aynını Rizede de söyleyeceğim. Peki o zaman sen ne yapacaksın, onu söyle. Abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun. Sen partinin mitinginde Hakkariʹde bir tane Türkiye bayrağı sallayamadın. Bunların üstü şişhane altı kavaldır.” 

Hakan Şükürʹün “Ben aslen Türk değilim” sözünü yorumlayan Erdoğan, “Mehmet Akif de Arnavut. İstiklal Marşımızʹın şairi. O Türklükten çıkarıyor mu? Hakan Şükür kardeşimiz bir Arnavut çocuğu olarak bu ülkenin milli takımında ondan daha fazla forma giyen ikinci kişi yok. Bu milletin evladı. Utanmadan sıkılmadan Türklüğün dışında bir yere oturtmak istiyorlar. Lafla peynir gemisi yürümez. Hakan Şükür attığı gollerle tarih oldu, milli formayla tarih oldu” dedi.
Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/erdogan-hakan-sukur-un-sozlerini-yorumladi/siyaset/siyasetdetay/23.02.2013/1672553/default.htmEtiketler: İstanbul , CHP , Türkiye , Diyarbakır , Hakan Şükür , Rize , Hakkari , Arnavut , İstiklal Marşımız