Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ermenekli Madencilerden Eylem

Ermenek ilçesinde bir grup işçi, maden kazasının ardından kapatılan ocakların açılması için yürüyüş yaptı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Karaman'ın Ermenek ilçesinde bir grup işçi, maden kazasının ardından kapatılan ocakların açılması için yürüyüş yaptı.

 

Belediye önünde toplanan grup, taşıdıkları dövizlerle Ermenek Kaymakamlığına doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada esnaf da alkışlarla gruba destek verdi.

 

İşsiz kalan madenciler, Kaymakamlık toplantı salonunda Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör ile görüştü. Yaklaşık 6 aydır doğru düzgün maaş alamadıklarını ve evlerine ekmek dahi götüremediklerini söyleyen işçiler Güngör'e sorunlarını anlattılar. İşçilerin sorunlarını dinleyen Kaymakam Güngör, işçilerin bu mağduriyetlerini gidermek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. 

 

Denetimlerden dolayı üretim yapılmadığını anlatan işçiler, madenlerde çalışmak istediklerini ve madenlerde yaşanan bu belirsizliğin de ortadan kalkmasını, “Kapatacaklarsa kapatsınlar, açacaklarsa açsınlar” diyen işçiler kaza sonrasında bankaların verdiği kredileri ve kartları ödemeleri için verilen 3 ay sürenin dolduğunu, ödeme günlerinin geldiğini belirtti. 

 

Maaş alamadıkları için söz konusu kredileri ödeyemeyeceklerini belirten işçiler, bu sorunun süre uzatılarak çözülemeyeceğini daha kalıcı bir çözüm istediklerini ifade ettiler.  Maden işçilerinini dinleyen Kaymakam Eyyüp Güngör bununla ilgili gerekli başvuruları yapacaklarını ve ertelemeden ziyade bir öteleme gibi bir çözüm bulunması için elinden geleni yapacağını söyledi.