Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Evime haciz geliyor”

Bu haberin fotoğrafı yok

Başbakan Erdoğanʹa hakaret ettiği gerekçesiyle tazminat davasına maruz kalan DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, bugün evine haciz geleceğini belirterek Başbakanʹa çağrıda bulundu. “Bu rakam az değil. Ödeyecek nakit param yok.”

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Uyan Türkiyem programında Tahir Sarıkayaʹnın sorularını yanıtlayan DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğanʹın kendisine açtığı tazminat davasına değindi. Zeki Sezer, bir törende yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğanʹa hakaret ettiği gerekçesiyle 20 bin lira tazminat davasına maruz kaldı. Mahkemenin ise 10 bin liraya hükmettiğini belirten Sezer şunları söyledi:

ʹHAKARET AKLIMIN UCUNDAN GEÇMEZ ʹ

ʹÇok üzgünüm. Bana genelde ʹSenden siyasetçi olmazʹ diyenler, ʹSen siyasette başarılı olamazsınʹ diyenler, yeterince sert olmadığımı masaya vurmadığımı söylüyorlardı. Katıldığım bir televizyon programında çok ağır konuştuğumu düşünüyordum. Canlı yayında bu kadar da olur mu, biraz hata yaptım diye kendi kendime hayıflanırken bir partili telefon açtı.

ʹGenel başkanım çok iyiydi konuşmanız ama biraz daha sert olsaydınızʹ dedi. Böyle bir durumda kimseye hakaret etmke gibi bir niyetim olamaz. Biraz ağır kaçan sözler olmuş, belki kastını da aşan sözler olmuş ama hakaret amacı kesinlikle aklımın ucundan geçmez. ʹ

Böyle bir şeye maruz kaldığı için üzgün olduğunu söyleyen Zeki Sezer, ʹBülent Ecevit 50 yılı aşkın süre Türkiyeʹde siyaset yaptı. Bu 50 yılda bir gazeteciyi bile mahkemeye vermedi ki; kendisine neler yapılmıştı. Bir vatandaşı bile, bir siyasetçiyi bile mahkemeye vermedi ʹ dedi.
Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/-evime-haciz-geliyor-/siyaset/siyasetdetay/26.02.2013/1673592/default.htmEtiketler: Türkiye , Recep Tayyip Erdoğan , DSP , Zeki Sezer , Bülent Ecevit , haciz , Kesinlikle , Başbakan Erdoğanʹın , Türkiyeʹde , yeterince , Başkanım