Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fikret Ormanʹdan açıklamalar

Bu haberin fotoğrafı yok

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, BJK İnönü Stadı’nın haklarını kanuni olarak vermedikleri sürece kimsenin burayı ellerinden alamayacağını söyledi. Başkan Orman, Swissotel The Bosphorus’ta IMG-Doğuş ile gerçekleştirdikleri işbirliği anlaşmasının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

”Bazı cephelerden yeni stadın orada olmaması ile ilgili açıklamalar geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan siyah-beyazlı kulübün başkanı, şöyle konuştu: ”Sadece İstanbul’un değil, burası Türkiye’nin en önemli lokasyonu. Bir pergelin sabit ayağı. Herkesin fikri var. Herkesin fikrine saygı duyuyorum. Ama bilinmesi gereken konu şudur; burada bir stat var. 1939 senesinde inşaatı başlamış ve 1947 senesinde açılmış bir stat. Biz olmayan bir yerde stat yapmıyoruz.

İkincisi, Beşiktaş Kulübü’nde 40 sene daha tapusu var. Burayı yıkmadığımız sürece stat olarak devam edecek bir yer. Ancak 1998’deki deprem yönetmeliğinden dolayı, çağın ihtiyaçlarından dolayı buranın yenilenmesi lazım. Biz de onu yapıyoruz, yenileme yapıyoruz. Bir kısmını koruyoruz. Çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde bir stat yapıyoruz. Yani olmayan bir yerde bir şey yapmıyoruz.”

”Beşiktaş Kulübü, kanuni ve hukuksal hakları olarak vermediği sürece bizden kimse burayı alamaz” ifadesini kullanan Orman, konuşmasına şöyle devam etti: ”40 sene daha biz oynuyoruz. Bir deprem olsa bunun sorumluluğunu kim alacak? Bu stadın yapısal ömrünün bittiğini ve ihtiyaçlarımızı karşılamadığını söylüyoruz. ’Kendi imkanlarımızla, devletimizden imkan beklemeden yapacağız’ diyoruz. Sayın Bakanımız da açıkladı. Yaklaşık 20’nin üstünde stat yapılıyor ve bunlar devletin bütçesiyle yapılıyor. Bu statlar Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yapılmakta. Biz kendi olduğumuz yerde, kimseden katkı almadan stadımızı yapmaya gayret ediyoruz. Bu takdir edilecek konu.

Yapacağımız stadın yükseliğinin yeni açık tribünden daha düşük olduğunu söylüyoruz. Büyütmüyoruz, çok kapasiteli stat yapmıyoruz. 38-40 bin civarında, daha büyük yapma imkanı yok.” IMG-Doğuş ile yaptıkları işbirliğine de değinen başkan Orman,, ”Yeni bir model. İlk defa biz uygulamaya başlıyoruz. Herkes yapacaklarımızı görecek. Umutlu olduğumuz bir anlaşmaya imza attık” dedi.

 
Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/fikret-orman-dan-aciklamalar/besiktas/detay/1674709/default.htmEtiketler: İstanbul , Beşiktaş , Türkiye , deprem , İnönü Stadı , Swissotel , Fikret Orman , model , Anadolu , sadece , diyoruz , Kanuni