Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Googleʹdan İlginç Sorular

Bu haberin fotoğrafı yok

 Rahat çalışma ortamı ve çalışanların ürün fikirlerini kolayca ortaya koyabildikleri Google , işçi alım süreciyle de dikkat çekiyor.

Teknoloji firmalarındaki işe alım süreçleriyle ilgili görüşmeler yapan yazar William Poundstone, "Googleʹda çalışmak için yeterince zeki misin?" adlı kitabıyla adaylara sorulan soruları gün yüzüne çıkardı.

Amerikaʹda yayımlanan ABC News adlı kanala konuşan Poundstone, "İnsan kaynakları ʹSorduğumuz sorularla adayın çalışma performansının iyi ya da kötü olacağını nasıl ortaya çıkabilirizʹ diye düşünüyorlar" şeklinde konuştu.

Googleʹda çalışanlarla yaptığı görüşmelerle soruları elde ettiğini belirten Poundstone, önemli olanının soruyu anlayıp görüşme yapan kişiye ek sorular sormak olduğuna dikkat çekti.

Poundstoneʹun kitabında yer alan sorulardan bazıları şöyle: "Bacaların kapağı neden yuvarlaktır?", "Dünyada kaç tane piyano akortçusu vardır?", "Teksasʹı sarmak için ne kadar tuvalet kâğıdı gereklidir?", "San Francisco için tahliye planı yap", "Şurupta mı yoksa suda mı daha hızlı yüzersin?"
Kaynak: Samanyolu Haber