Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnsan arkadaşına bunu yapar mı?

Bu haberin fotoğrafı yok

Samsunʹda 26 yaşındaki Recai Alpullu, 2011 yılında birlikte bir yemek fabrikasında çalıştığı Güllü K.(39) ile birlikte kalıp genç kadının çocuklarına bakmaya başladı. Ancak, Güllü K.ʹnın sevgilisi olan Sami G. (39) de zaman zaman genç kadının evinde kalmaya başladı.

Recai Alpulluʹnun ailesiyle arasının bozuk olduğundan istifade eden Sami G., Recai Alpulluʹyu hayat sigortası yaptırıp sigortanın lehtarını da Güllü K. olarak gösterdi. Sami G. daha sonra Alpulluʹyu öldürüp sigortadan para almak için plan yaptı. Bir sigorta şirketinde danışmanlık yapan Emrah Y.(32) ile bir araya gelen Sami G. ve Emrah Ç.(36), aralarında topladıkları bin 575 lira tutarındaki parayı yatırarak Recai Alpulluʹya 399 bin liralık vefat teminatı olan lehtarı Güllü K. olarak kayıt ettiler.

Plana göre Recai Alpullu öldürülecek ve parayı da Güllü K. çekecekti. Emrah Y.ʹnin kullandığı otomobile aldıkları Recai Alpulluʹyu geceleyin öldürmek için Atakum ilçesinin Kamalı köyündeki eski taş ocağı yolu üzerine götürdüler. Zanlılar, bir bahane ile Recai Alpulluʹyu araçtan indirdiler. Emrah Y., aracın torpidosuna önceden gizlenmiş bıçakları Emrah Ç. ve Sami G.ʹye verdi. Emrah Ç. ve Sami G., Recai Alpulluʹya bıçaklarla saldırarak 37 yerinden bıçaklayıp olay yerinden kaçtılar. Sanıklar daha sonra üzerlerindeki kanlı elbiseleri değiştirdiler.

29 Mart 2012 sabah saatlerinde traktörü ile seyir halinde olan bir köylü cesedi bulup olayı jandarmaya haber verdi. Olay yerindeki araç lastiğinin izinden ve cep telefonu baz istasyonu kayıtlarından yola çıkarak Güllü K., Sami G., Emrah Y. ve Emrah Ç., yakalandılar ve çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandılar.

Otopsi raporuna göre Recai Alpulluʹnun yaralandığı 37 bıçak darbesinin 13ʹünün öldürücü nitelikte olduğu tespit edildi. Toplanan deliler doğrultusunda soruşturmayı yürüten savcı iddianameyi hazırladı.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, tutuklanan 1ʹi kadın 4 kişinin “Azmettirmek suretiyle tasarlayarak kasten adam öldürmek” suçundan Türk Ceza Kanunuʹnun (TCK) 82/1-a-son maddesi gereği ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Sanıkların önümüzdeki günlerde Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesiʹnde yargılanmalarına başlanılacağı öğrenildi.

 
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/insan-arkadasina-bunu-yapar-mi-/gundem/gundemdetay/02.03.2013/1675351/default.htmEtiketler: Samsun , baz istasyonu , Hayat Sigortası , sigorta , hapis cezası , müebbet hapis , 2011 , Türk Ceza Kanunu , 2012 , Samsunʹda , bahane