Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karadeniz’de ʹhavacılık ve uzay üniversitesiʹ kuruluyor

Bu haberin fotoğrafı yok

Türk Hava Kurumu (THK) Genel  Başkanı Osman Yıldırım, Ankara ve İzmir’den sonra Ordu’da da eğitim merkezi açmak  istediklerini belirterek, “Karadeniz Havacılık ve Uzay Üniversitesi için  çalışmalara başladık” dedi.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum faaliyetlerine  aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Bu faaliyetlerimiz kapsamında ilk etapta  Ordu’nun Ünye ilçesinde havacılık yüksekokulu kurma çalışmalarına başladık” diye  konuştu.

 

Söz konusu yüksekokulun 2013-2014 eğitim öğretim yılında açılmasını  planladıklarını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti: “Türkiye’nin, hava araçlarının üretildiği ve bakımlarının yapıldığı dünya  çapında bakım ve uçak üretim merkezi olması için, dünyanın 37’nci havacılık ve  uzay üniversitesini kurduk. Ankara ve İzmir’den sonra Ordu’da da eğitim merkezi  açmak istiyoruz. İnşallah diğer bir eğitim merkezini de Ordu’nun Ünye ilçesinde  açmak istiyoruz. Ünye’de Türk Hava Kurumu’nun bir meydanı bulunmakta. Burayla  ilgili eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile bir projemiz var. Burada bir  havacılık meslek yüksekokulu açarak bölgedeki gençlerimize havacılık eğitimlerini  vermek istiyoruz.”

         

Karadeniz Havacılık ve Uzay Üniversitesi

Ünye’de kurulacak yüksekokulun ardından yeni projeleri hayata  geçireceklerini dile getiren Yıldırım, “Karadeniz Havacılık ve Uzay Üniversitesi  için çalışmalara başladık. Ünye’deki projemizin ardından 10 yıl içerisinde bu  üniversite kurulmuş olacak. Bunun da çalışmaları devam ediyor. Öncelikle  yüksekokulumuzu açmak istiyoruz. Arkasından da diğerleri gelecek” ifadelerini  kullandı.

 

Osman Yıldırım, THK’nın ülke gençlerine yönelik pilotaj eğitimlerini  sürdürdüğünü kaydederek, “Biz, üniversitemizde okuttuğumuz öğrenci sayısıyla  değil, mezun öğrencilerimizin iş bulmasıyla övünmek istiyoruz. İnanıyorum ki  üniversitemizden mezun öğrencilerimizin yüzde 100’ü iş bulacaktır” dedi.
Kaynak: http://egitim.milliyet.com.tr/karadeniz-de-havacilik-ve-uzay-universitesi-kuruluyor/universite/haberdetay/17.04.2013/1694886/default.htmEtiketler: Türkiye , Ankara , İzmir , Karadeniz , Osman Yıldırım , üretim , Bakım , Yüzde 100 , İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin , 2013