Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karaman Ülkü Ocaklarından Açıklama

Bu haberin fotoğrafı yok

 Geçtiğimiz günlerde iktidar sahiplerinin söylemiş olduğu talihsiz ve elem verici bir söz üzerine Karaman Ülkü Ocakları olarak tepkimizi ve tavrımızı ortaya koymak için açıklama yapma gereği duyduk dediler.

Karaman Ülkü Ocakları’nın yapmış olduğu basın açıklaması;

‘’İktidar, aydın geçinenler, sözde tarafsız medya, yandaşlar  ve candaşlar ülke genelinde bir açılım furyası tutturmuş giderken, ülke insanlarının sinirleri alınmışçasına Türk Milleti her alanda sindirme ve silme operasyonlarına maruz kalmaktadır.

Her türlü Milliyetçiliği (Türk,Laz,kürt,vs.) ayakları altına aldım diyen iktidar sahibi, bir hafta sonra çark ederek, ben ırkçılığı ayaklar altına aldım demiştir. TÜRKLÜK bir ağaçtır, diğer alt kimlikler ise (Laz,kürt,Çerkez,Abaza vs.) bu ağacın dallarıdır. Kimse ağacın gövdesi, ağacın dalları ile oyun oynamamalı ve bunun üzerine hesap yapmamalıdır.Türk Milliyetçiliği ile ırkçılığı ve asabiyeti anlamayan bir zihiyete tekrarla ve ısrarla diyoruz ki;

"Asabiyyet" Arapçanın çok eski bir kelimesidir ve Cahiliye toplumunda bir kişinin kabilesine olan bağlılığını anlatmak için kullanılırdı. "Asabiyyet" kelimesi Arapça a-s-b kökünden türemiştir. ʹAsabeʹ -terim olarak- "baba tarafından kan bağı bulunan akraba topluluğu" demektir. Asabeʹden türeyen ʹAsabiyyetʹ ise, kişinin -haksız olsalar dahi- asabesiyle birlik olması ve onların çıkarlarını savunması anlamına gelir.

Türk Milliyetçiliği ise; Gaye olarak düşündüğümüz şeyi evvela belirtmek ve ondan sonra bu gayenin gerçekleşmesini sağlayacak yolları görüşmek isabetli olacaktır. Gaye Türk milletini, insanca usullerle, en kısa yoldan, kendi gücüyle ayakta durabilecek, kuvvetli, müreffeh, mutlu, hak ve adalet içinde şereflerine sahip bir millet hâline getirmek ve modern uygarlığın en ön safına geçirmektir.Umarız bu ayrımı herkes idrak edecektir.

Vatan hainlerini aklamak adına millet nazarında iyi göstermek namına bebek katiline’Öğrencilik yıllarında namaz da kılardı’ dediniz.

Ey İktidar olup ta Muktedir olamayanlar; Sizlerde yıllar önce AB’ye Hıristiyan birliği yakıştırmasını yapmıştınız. Ne değişti? 

Teröristin ayağına hakim-savcı gönderen, terör örgütünün mehteranı olduğunu iddia edenleri dinleyince duygulandığını söyleyen, "ateş düşsün Türkʹün evine" diye ağıt görünümlü maymun sesleri çıkaranları ekranların hakimi yapan, radyonun meleklerle çalıştığını zanneden bir cahili dini rehberimiz diye başımıza diken, Şeyh Sa-itʹi ve Öcalan gibi alçak hainleri kahraman yapıp Atatürkʹü veya Türk ordusunu düşman diye göstermeye çalışan, Türk generallerini, yıllarca mücadele ettikleri teröristlerin sözde itiraflarıyla içeri atan ve her defasında yargının bağımsızlığından söz edip, bir yargı işi olan Ergenekon davasını seçim zamanlarında "çetelerle mücadele bizim zamanımızda oldu" diye oy toplayan ve dindarlıktan söz edip zinayı suç olmaktan çıkaran bir Başbakan ve Hükümet, Türkiyeʹyi bölge liderliğine taşıyamaz. Olsa olsa, İsrailʹin Kürt devleti kurarak amacına ulaşmasını sağlar. Zaten Başbakan, Türkiyeʹyi bölen haritalar yayınlayan BOPʹun eşbaşkanı olduğunu söylememiş miydi?
Bir belediye başkanı kalktı meşe ağacının hangi dalı nerene battı sayın başbakan dedi. Türk İslam Ülkücüleri olarak, bizim kanımıza dokumuştur, Ülkemin başbakanına yapılan bu hakaretin sonucu ne oldu?Vatan hainleri için demokratik tepkilerini gösteriyor denildi. Ülkücüler, bu süreci sabırla ve kararlılıkla izlemektedir. Tarih, hainleri de, ihanet edenleri de elbette yazacaktır. Ama biliniz ki, affedilmeyecektir. İnadına okullardan silmeye, çalışsanız da kalplerdeki ve gönüllerdeki Vatan Sevdasını silemeyeceksiniz. Ve Sizlere inat bizler yine haykıracağız Ne Mutlu Türküm Diyeneʹʹ