Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kutlu doğum Haftası Mesajları

Bu haberin fotoğrafı yok

 BAŞKAN UĞURLU’NUN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile yayımladığı mesajında; Peygamber Efendimizin güzel ahlakını rehber edinmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu mesajında; “Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim, Peygamber Efendimiz aracılığıyla insanlığa indirilmiş ve tebliğ edilmiştir. O, insanların en hayırlısı, Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Eminʹdi. Hazreti Muhammed (S.A.V.), bütün insanlık için örnektir. Peygamberimiz, hayatı boyunca rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamıştır.

Güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen o kutlu elçinin örnek ahlakını rehber edinmek, biz inanan insanlar için bir zorunluluktur.

Karamanlı hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam Âlemi’nin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyor, bu özel günlerin insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

Karaman Milletvekili Mevlüt AKGÜN’ün Kutlu Doğum Haftası Mesajı
“Kutlu Doğum haftası denildiğinde, Hz. Peygamberimizi anmak, daha da önemlisi onu anlamak, onun temsil ettiği aşkın, değerler bütününü tanımak ve hayatımıza ışık tutan bir meşale yapabilmek çabası akla gelir. Kur’an-ı Kerim’in evrensel mesajı, Hz. Peygamberimizin örnek şahsiyeti ve ahlakı, bu değerler bütününün temel öğeleridir.

Geçim telaşı, gelecek kaygısı, bencillik, mevki ve gücün sanal mutluluğu ya da yoksulluğun yol açtığı umutsuzluk gibi farklı yönlerden hayatımıza giren bir dizi olumsuzluklar karşısında o Rahmet Peygamberinin mesajına, O’nu tanımanın ve sevmenin sağlayacağı güven ortamına hep ihtiyacımız oldu ve olmaktadır.

Kutlu doğum haftasında Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerini anarken, onun üstün şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel mesajı anlamaya ve bütün bunları özünde barındırdığı dinamizmi içinde çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftasıʹnın Aziz Milletimize ve bütün Müslüman kardeşlerimize mübarek olmasını Cenab-ı Hakʹtan niyaz ediyorum.”