Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Marmaraʹdan 300 kiloluk ʹcanavarʹ çıktı

Bu haberin fotoğrafı yok

Ataşehir’deki bir balıkçı çalışanları önceki gece istavrit avı için Marmara Denizi’ne açıldı. Silivri açıklarında avlanan balıkçılar çektikleri ağlarda istavritle birlikte Camgöz cinsi köpekbalığını görünce hayrete düştü. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından tekneye çıkarılan 300 kiloluk köpekbalığı balıkçıda sergilenmeye başladı. Köpekbalığına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmiyor. Bazı vatandaşlar da balıkla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İSTAVRİTE NİYET KÖPEKBALIĞINA KISMET

Balıkçı Hayati Gümüş, önceki gece istavrit avı için Marmara Denizi’ne açıldıkları sırada köpekbalığının ağlarına takıldığını ifade ederek “Çıkarmak için 2-3 saat uğraştık. Çünkü balık ölmemişti. Bu, “Camgöz” cinsi bir köpekbalığı. Tehlikelidir, baktığınızda jilet gibi dişleri var. Pek nadir bulunur. 300 kilo geliyor, 2,5 metre de boyu var” şeklinde konuştu. Köpekbalığını şu an da sergilediklerini ifade eden Gümüş, gelecek talepler doğrultusunda nasıl bir satış işlemi gerçekleştireceklerine karar vereceklerini belirtti. Gümüş, vatandaşların da köpekbalığına yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Şaşkın gözlerle köpekbalığına bakan vatandaşlar” Daha önce böyle yakından hiç görmemiştim. Filmlerde görmüştüm ama bu hayvan şu an çok korkunç görünüyor. Ama yine de filmdekiler daha korkunç” diye konuştu.

 
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/marmara-dan-300-kiloluk-canavar-cikti/gundem/gundemdetay/26.02.2013/1673803/default.htmEtiketler: köpekbalığı , Silivri , Ataşehir , Marmara Denizi , saat , Marmara , Görünce