Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metin Şentürk’ü Makamında Kabul Etti

Bu haberin fotoğrafı yok

 Karaman Valiliğinin ardından önce Samsun sonra da Mersin’e vali olarak atanan Hasan Basri Güzeloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile sanatçı Metin Şentürk’ü makamında kabul eden Karaman Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, toplumun her kesiminden gelen görüşme taleplerini de gündemine almayı ihmal etmiyor.

Dünya Engelliler Birliğinin sosyal ağı üzerinden sanatın evrenselliğinden yararlanılarak Türkiye’nin rol modelliği ile tüm dünyada bir farkındalık oluşturulması konusunda hazırladıkları projeyi bizzat Elvan’a sunan Metin Şentürk, bu manada ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlanacağını belirtti.
Dünya Engelliler günü olan 3 Mart 2012 tarihinde yeryüzünde yaşayan 1 milyar engellinin dünya genelinde fark edilmesini ve mevcut sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak amacıyla; sanat ve müziğin gücünden yararlanılarak Dünya Engelliler Birliğince Metin Şentürk’ün şefliğinde Newyork ‘ta bir senfoni orkestrası konserinin düzenleneceği ifade edildi.

Bu projenin ülkemizin tanıtımına büyük katkılar sağlayacağını ifade eden Elvan, elinden gelen her türlü desteği kendilerine vereceğini sözlerine ekledi.