Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mevlüt Akgün projelerini anlattı

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün Piri Reis Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla projelerini anlattı.

AK Parti Karaman Belediye

31 Mart Yerel Seçimlerine yaklaşılırken siyasi partilerin Karaman Belediye Başkan adayları projelerini kamuoyuyla paylaşıyor. AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Av. Mevlüt Akgün Karaman’ın çehresini değiştirecek projelerini, dün akşam Piri Reis Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Proje Tanıtım Toplantısı” nda kamuoyuyla paylaştı. Düzenlenen programa, AK Parti Karaman İl Başkanı Av. Murat Öztürk, milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam’ın yanı sıra teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Coşku ve heyecanın yüksek olduğu programda katılımcılar salona sığmadı.

“Karaman’da Değişim Başlıyor”

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Av. Mevlüt Akgün tarafından “Karaman’da Değişim Başlıyor” vizyonuyla hazırlanan, ulaşımdan, kentsel dönüşüme, kadın, genç ve çocuklardan yaşlı ve emeklilere yönelik hazırlanan insan odaklı projeleri büyük heyecan uyandırdı. Projelerini anlatan Akgün’ün konuşması katılımcılar tarafından yoğun alkış aldı. Akgün konuşmasının başında bugüne kadar Karaman’da görev yapan hizmet eden tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.

Yeni Karaman’da 5 Yılda 5700 Konut Yapılacak

Projelerini anlatan Av. Mevlüt Akgün göreve geldiklerinde kooperatifçilik anlayışı ve TOKİ ile işbirliğinde yapılacak konut atılımı ile üç etapta ilk 5 yılda 5700 konut yapılacağının ve Karamanlıların konut ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanacağının müjdesini verdi. Akgün “Karaman’ın dar bir alana sıkışıp kalması yıllardır büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu anlamda hazırladığımız konut projeleri ile “Yeni Karaman”ı inşa edeceğiz. Mevcut TOKİ konutlarının olduğu bölgede yapacağımız konut projeleri ile genç, dar gelirli, emeklilerimiz başta olmak üzere konut ihtiyacı olan vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Ayrıca oluşturacağımız Yeni Karaman bölgesi sayesinde şehrin dar bir alana sıkışmışlığını da çözmüş olacağız. Oluşturacağımız bu bölgede yeni ticari ve sosyal alanlar, yeşil alanlar, kent meydanı, kültürel alanlar inşa etmek sureti ile Karaman’da büyük değişim ve dönüşümü başlatacağız” dedi.

“Kentsel Dönüşümü Mutlaka Gerçekleştireceğiz”

Özellikle belediye hizmet binası çevresi, Mezhepler İş Hanı, Eski Mermerciler Sitesi, Eski Küçük Sanayi ve Adliye binası bölgesinde acilen kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu ifade eden Av. Mevlüt Akgün, “ Şehrin merkezindeki bu keşmekeş görüntü Karamanımıza yakışmıyor. Bu bölgelerde acilen kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kentsel dönüşüm uygulamalarımız sayesinde şehrimizin tam göbeğindeki bu düzensizliğe son vereceğiz. Daha geniş yol ve sokakların bulunduğu, yeni ve modern ticari işletmelerin ve sosyal alanların yer aldığı projemiz ile şehrin merkezi nefes alacak” dedi.

Karaman Tarihi Gün Yüzüne Çıkacak

Karaman’ın köklü bir tarihe ve yaşam kültürüne sahip olduğunu ifade eden Mevlüt Akgün, hazırlanan projelerle Karaman tarihini gün yüzüne çıkaracaklarını ifade etti. Akgün; Topucak Meydanı’nda uygulanacak düzenleme çalışmaları sayesinde merkezde bulunan tarihi ve kültürel yapılar yeniden can bulacağını ve Tapucak Meydanı ve bu bölgenin Yerli ve yabancı turistlerin en gözde ziyaret alanlarından birisi olacağını ifade etti.

“Karaman Huzurlu Bir Kent Olacak”

Karaman’ın son yıllarda önemli asayiş sorunlarının olduğunu vurgulayan Mevlüt Akgün; “Karamanımız sevgi ve hoşgörü şehri, maalesef son yıllarda toplumsal huzuru bozan olayların kaynaklarını tespit ederek, Üniversitemiz, Emniyet Müdürlüğümüz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon halinde projeler ortaya koymak sureti ile şehrimizde huzur ve güvenin yeniden hakim olmasını sağlayacağız” dedi.

“Hatuniye Medresesi ve Karaman Kalesi’ni Hep Birlikte Kucaklayacağız”

Av. Mevlüt Akgün heyecan uyandıran bir başka projesi ile “Mevlana Sevgi ve Hoşgörü Yolu” projesi oldu. Aktekke Camii, Hatuniye Medresesi, Millet Bahçesi ve Karaman Kalesi’nin birbirine bağlanacağını açıklayan Akgün, “Bu güzergahta Mevlana Sevgi ve Hoşgörü Yolunu inşa edeceğiz. Aktekke’den çıkıp yürüyerek Hatuniye Medresesini ve Karaman Kalesini hep birlikte kucaklayacağız.” dedi. Akgün; “Belediye Kafe veya farklı bir isimde oluşturulacak marka ile bu bölgedeki işletmeler ve tesisler belediye eliyle nezih ve güvenli sosyal tesisler haline getirilecektir. Karaman Kalesi hak ettiği ihtişamı kazanacak ve vatandaşlarımızın ziyaretine ve hizmetine açılacak” ifadelerinde bulundu.

“Metrobüs Geliyor, Karamanlı Rahat ve Konforlu Ulaşımı Hakediyor”

Karaman’nın en önemli sorunlarından birisi haline gelen ulaşım sorunları hakkında da projeler geliştirdiklerini açıklayan Mevlüt Akgün; “ Mevcut belediye ulaşım hizmetlerinde önemli aksaklıklar yaşandığını görüyoruz. Ak Partili belediyelerimiz döneminde hizmete alınan belediye otobüslerimiz artık yetersiz kalmaktadır. Mevcut belediye yönetimi ise yeni otobüs alamamıştır. Hazırlayacağımız Ulaşım Master Planı ssayesinde toplu taşıma, otopark ve trafik sorunlarına etkin ve akılcı çözümler getireceğiz. Vatandaşlarımızı metrobüsle buluşturacağız. Toplu taşıma kapasitesini artıracağız. Mevcut dolmuş esnafımızı da asla ihmal etmeyeceğiz” dedi.

“ Önceden Olduğu Gibi Kapımızda Gönlümüzde Telefonumuzda Hep Açık Olacak”

Ulaşımdan kültürel projelere, kentsel dönüşümden yeni sosyal alanlara, kadınından gencine yaşlısına kadar toplumun her kesimine hitap eden projeler ile Karaman’ın çehresini değiştireceklerini ve Karaman’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceklerini ifade eden Mevlüt Akgün konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Bir süredir yoğun bir şekilde alanında uzman ekibimizle Karamanımıza değer katacak projelerimizi hazırladık. Bu projelerimizin hepsi ayakları yere basan ve ilk 5 yıl içerisinde rahatlıkla gerçekleştirecebileceğimiz projeler. Beni milletvekilliği yaptığım dönemlerden bilirsiniz. Her zaman kapımız gönlümüz ve telefonumuz hemşehrilerimize açık oldu. İnşallah belediye başkanı olduğumda da bu hep böyle olacak. Bu açıkladığımız projelerimizi de birlikte yapacağız. Bizlere olan güven ve desteğinizi asla karşılıksız bırakmayacağız.”