Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MHPʹli Üye, Meclisʹten İstifa Etti

Bu haberin fotoğrafı yok

 İl Encümeni üyelerini seçti. Seçim heyecanı yaşayan Meclis’te ihtisas komisyonları ve üyeleri de açık oylama ile yeniden belirlendi. İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının 3. birleşiminde sandığa gitti. Kapalı oylama yöntemiyle İl Encümeni üyelerini belirleyen Meclis, AK Parti Grubu’nun önerdiği Ereğli İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Öz, Kadınhanı İl Genel Meclisi Üyesi Hacı Hasan Karatoprak, Bozkır İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Gün, Hüyük İl Genel Meclisi Üyesi Turan Peker ve Selçuklu İl Genel Meclisi Üyesi Fikret Seyfi Kaçar’ı son dönem Encümeni’nde görevlendirdi. İl Genel Meclisi’nin son dönemde görev yapacak ihtisas komisyonlarını da yeniden belirleyen Meclis, 17 ihtisas komisyonunda görev yapacak üyeleri yine Ak Parti’nin önerisi doğrultusunda belirledi.
MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ İSTİFA ETTİ
Meclis’te bir de sürpriz istifa yaşandı. Akören’in MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yalçın, partisinden istifa ettiğini İl Genel Meclisi Başkanlığı’na verdiği dilekçe ile duyurdu. Meclis üyeliğine bağımsız olarak devam edecek Yalçın’ın istifasıyla Meclis’teki sandalye sayısı, AK Parti 79, MHP 17, bağımsız 3 ve CHP 1 olarak değişiklik gösterdi.
Konya’daki hayvan sağlığını gündemine alan İl Genel Meclisi’nin konukları da vardı. Hayvan Sağlığı’nın Korunmasına Yönelik Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Toksikasyon Vakalarının Hızlı ve Etkin Kontrolü Projesi hakkında Konya Gıda Kontrol Laboratuarı eski Müdürü Dr. Kürşat Işık, Enstitü Müdürü Dr. Özhan Türkyılmaz, Uzman Dr. Kadri Gündüz ve Veteriner Hekim Yasin Güçlü bilgilendirme sunumu yaptı.