Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Minik Ali yaşam savaşını kaybetti

Bu haberin fotoğrafı yok

Adanaʹda babasıyla birlikte gittiği buz pateni pistinde düşen ve sonrasında çekilen MR filminde beyninde tümör olduğu saptanan 6 yaşındaki Ali Utku Yücel, yaşam savaşını kaybetti. Minik Ali Utkuʹnun beyin ölümünün gerçekleştiği haberiyle yıkılan baba gazeteci Kemal Yücel, oğlunun organlarını bağışladı.

Ali Utku Yücel, bir ay kadar önce babasıyla birlikte bir alışveriş merkezinin buz pistinde kayarken düşüp, başını yere vurdu. Yerel bir gazetede görev yapan Kemal Yücel, oğlunu kontrol için hastaneye götürdü. Yapılan tetkiklerde ve çekilen MR filminde minik Ali Utkuʹnun beyninde tümör saptandı. Ali Utkuʹnun ameliyatı için yaklaşık 30 bin liraya ihtiyaç duyulduğu haberleri kent gündemine yansıdı. Sosyal paylaşım sitelerinde paranın bulunması için kampanyalar başlatıldı.

ADANA DEMİRSPOR FORMASINI GİYEMEDİ
Bu gelişmeler üzerine Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, devreye girdi. Vali Coşʹun öncülüğünde minik Ali Utku, Acıbadem Hastanesiʹne yatırıldı. Ali Utku  20 Şubatʹta yapılan kritik ameliyatın ardından yoğun bakım servisine alındı. Baba Kemal Yücelʹe moral veren Vali Coş, hasta çocuğun Adana Demirsporʹlu olduğunu öğrenince iyileştikten sonra giyip, top oynaması için Mavi-Lacivertli forma hediye etti. Forma, Ali Utkuʹnun yoğun bakımdan çıktıktan sonra yatırılacağı yatağın baş ucuna asıldı.

9ʹUNCU GÜNDE YENİLDİ, ORGANLARI BAĞIŞLANDI
Ameliyatın 9ʹuncu gününde Ali Utkuʹnun beyin ölümünün gerçekleştiği haberi hasta çocuğu takip edenlere büyük üzüntü yaşattı. Acılı baba Kemal Yücel, oğlunun organlarını bağışlamak istediğini hastane yetkililerine söyledi. Kemal Yücel, oğlunun organlarının başka kişilerde yaşaması, onlara hayat vermesinin kendisi için teselli olacağını belirtti. Bunun üzerine doktorlar, nakle uygun organlar konusunda tetkik yapmaya başladı.
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/minik-ali-yasam-savasini-kaybetti/gundem/gundemdetay/28.02.2013/1674847/default.htmEtiketler: Adana , Acıbadem Hastanesi , Mavi , Alışveriş , Bakım , Hediye , teselli