Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Morgda ceset mi unutuldu?

Bu haberin fotoğrafı yok

YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Çankaya, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, morgda ceset değil, öğrencilerin eğitimi amacıyla kullanılan 15 yıllık kadavraların bulunduğunu bildirdi.

Morgda ceset unutulduğu iddiaların gerçeği yansıtmadığına değinen Çankaya, şunları ifade etti: “Morgda ceset değil, öğrencilere eğitim amaçlı kullanılan 15 yıllık kadavralar mevcuttu. Bu kadavraların zaten kullanım süresi dolduğu için biz daha önce Van Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüʹne yazı yazarak kadavraların alınması ve gömülmesini istemiştik. Belediye ile son yaptığımız görüşmelerde, kadavraların en kısa sürede gelip alınacağı söylendi. Bunlar kesinlikle ceset değil. Eğitim amaçlı, çeşitli bakanlıklardan izinleri alınarak kullanılan kadavralardır.” Bu arada, Van Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri, kadavraları almak için YYÜ yetkilileriyle hasarlı binadaki morga gitti.

Anatomi uzmanının morgda olmamasından dolayı kadavraların alınması ertelendi.
Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/morgda-ceset-mi-unutuldu-/gundem/gundemdetay/26.02.2013/1673817/default.htmEtiketler: Çankaya , Van , anatomi , Kesinlikle