Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Müslümanlara “Vahşi” Yakıştırması

Bu haberin fotoğrafı yok

 New York metrolarına Müslümanları “vahşi” olarak nitelendiren afişler asıldı.
New York’taki 10 metro istasyonuna, “Medeni bir insanla bir vahşi arasındaki herhangi bir savaşta, medeni insanı destekle, İsrail’i destekle, cihadı yen” yazılı afişler asıldı.

Amerikan Özgürlüğü Savunma Girişimi (AFDI) isimli Yahudi bir grup tarafından yürütülen Müslüman karşıtı reklam kampanyasına, daha önce New York Ulaşım Dairesi’nden (MTA) “alçaltıcı ifadeler içerdiği” gerekçesiyle izin verilmemişti. Ancak AFDI, Eylül 2011’de MTA’ya dava açmış ve mahkeme, kampanyanın “konuşma özgürlüğünü” koruduğu kararına vararak afişlerin metrolara asılmasına izin vermişti.

Reklam panoları, daha önce, 13 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında, Kaliforniya’da bulunan San Francisco kentindeki otobüslerin üzerine de asılmıştı ve bunlardan bazıları tahrip edilerek, afiş üzerindeki kelimeler yırtılmıştı.
Reklam kampanyasının başındaki isim olan Pamela Geller’in belirttiğine göre, New York’ta şimdiye kadar en az 5 reklam panosu tahrip edilmiş. Kampanyanın başkent Washington’da yürütülmesi de oradaki ulaştırma dairesi tarafından askıya alınmış.
Kaynak: TRT Haber